19.02.2025 11:25

BIOFACH 2025: 24 українські компанії презентували органічну продукцію на Національному павільйоні України

версія для друку
19.02.2025 11:25

11-14 лютого 2025 року в німецькому Нюрнберзі відбулася найбільша міжнародна виставка органічних продуктів — BIOFACH 2025, яка є місцем зустрічі учасників виробничо-збутових ланцюгів органічної продукції з усього світу. Цьогоріч на виставку завітало понад 35.000 відвідувачів зі 140 країн.

Україна була представлена Національним павільйоном площею 180 м2, у межах якого експортний потенціал органічного сектору розкрили 24 компанії.

Експоненти презентували такі органічні продукти: ягоди, фрукти, молочні продукти, горіхи, мед і продукти бджільництва, шоколад, крупи, зернові та бобові, соки та джеми, фруктові рулети, пастилу, чипси, овочеві й фруктові порошки, дитяче харчування, перекуси та сніданки, лікарські трави, олію, макуху й інші продукти.

У відкритті Національного павільйону України взяли участь представники: Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), а також Швейцарської програми просування імпорту (SIPPO), Українсько-молдовського американського фонду підприємництва (UMAEF), проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), Швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), Офісу з розвитку підприємництва й експорту, асоціації «Ягідництво України».

«Присутність України на виставці — це потужний сигнал для світу, що навіть у критичних умовах органічний бізнес здатний не тільки вистояти, а й знаходити нові способи для розвитку, що відображає гасло виставки цього року “Так, ми робимо!”», — Марко Кройхі, менеджер програм Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

«Уже понад 10 років українські виробники органічної продукції успішно беруть участь у виставці Biofach. Гідно представляють нашу державу, оскільки виробляють продукцію відповідно до всіх вимог, стандартів, показників якості. Продукція вся сертифікована згідно з вимогами законодавства у сфері органічного виробництва. І що важливо — Національний павільйон України показує наше об’єднання та згуртованість. Усі відвідувачі павільйону позитивно відгукувалися про сам павільйон, про компанії та про різноманітність представленої органічної продукції. А також про нашу стійкість і готовність навіть у цей складний період війни далі працювати, створювати продукцію з доданою вартістю. Основне — бути одним із 5 найбільших постачальників органічної продукції в Європейський Союз», — наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

BIOFACH 2025 став ефективним майданчиком для демонстрації української органічної продукції міжнародній спільноті, популяризації органічного сектору України та налагодження нових партнерств. Національний павільйон України відвідало понад 670 іноземних покупців і дистрибʼюторів з Німеччини, Італії, Іспанії, США, Канади, Бельгії, Чехії, Австрії, Китаю, Румунії, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Словаччини, Греції, Марокко, а також скандинавських і балтійських країн. Експоненти провели понад 550 B2B-зустрічей, установили цінні контакти для майбутньої співпраці й ознайомилися з актуальними трендами органічного виробництва.

Крім того, українські компанії узгодили декілька контрактів на постачання соняшнику, пшениці, гороху, проса до Нідерландів, Чехії, Швейцарії та Німеччини.

«Для України надважливо будувати бренд країни-виробника якісної органічної продукції, щоб покупець у всьому світі не тільки довіряв нашим продуктам, а й вибрав саме наші серед безлічі інших. Участь у великих торгівельних міжнародних виставках саме на колективних стендах — один з елементів у побудові довіри до нас як до країни-виробника», — підкреслила Ірина Кухтіна, президент Асоціації «Ягідництво України».

Крім активної роботи на Національному павільйоні, органічний сектор України був представлений у програмі Конгресу BIOFACH 2025, який цьогоріч проходив під гаслом «Так, ми робимо!» і став головною міжнародною платформою для обговорення поточного розвитку органічного ринку й тенденцій.

На конференції «Органічний сектор України у процесі інтеграції до ЄС — виклики, можливості та повоєнна стійкість» українські й міжнародні експерти обговорили перспективи галузі у розрізі євроінтеграційного процесу України.

Зокрема, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, ЄС, Швейцарії й учасники органічного виробничо-збутового ланцюга презентували міжнародній спільноті актуальні дані поточного стану органічного сектору в Україні та розповіли про експортні можливості виробників органічної продукції в умовах повномасштабної війни.

Доповідачами виступили: Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Ян Плаґґе, президент Міжнародної федерації органічних сільськогосподарських рухів IFOAM Organics Europe, Маріанна Паоліно, представниця DG Agri Європейської комісії, Ольга Трофімцева, керівниця сектору сільського господарства й Агропродовольчої платформи.

Ба більше, у панельних дискусіях узяли участь: Олена Дейнеко, голова правління ГС «Органічна ініціатива», Сергій Галашевський, директор органу сертифікації «Органік Стандарт», Доріан Шрьопер, представник німецької торгівельної компанії Dobro Commodities, яка імпортує органічну продукцію з України, а також представники українських компаній-експортерів - Ірина Колесник з «Укролія» й Алла Пономаренко з ТОВ «Альта Країна» (Катанзаро Євразія, ТОВ).

За останніми даними Міністерства аграрної політики та продовольства України експорт органічної продукції займає значну частку на українському органічному ринку. У 2023 році Україна експортувала до 29 країн близько 198 тис. т органічної продукції на суму 141 млн дол. і посіла 5-те місце зі 125 країн за обсягами експортованої органічної агропродовольчої продукції до ЄС (173.720 т). До трійки найбільш експортованих органічних продуктів з України ввійшли кукурудза, соя та макуха соняшникова.

 

Тарас Висоцький обговорив перспективи експорту української органічної продукції та євроінтеграцію на виставці BIOFACH 2025

Делегація України на чолі з першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Тарасом Висоцьким відвідала Національний павільйон України на міжнародній виставці BIOFACH 2025, що відбувся в Німеччині.

Широкий асортимент органічної продукції презентували 30 українських експортерів, серед яких 24 були представлені в межах Національного павільйону України. Виробники демонстрували високу якість продукції, її конкурентоспроможність і стійкість вітчизняного органічного сектору навіть в умовах воєнних викликів.

«Участь України у міжнародних виставках, таких як BIOFACH, є важливим інструментом для розширення географії експорту української органічної продукції. Налагодження співпраці та укріплення зв’язків з партнерами з ЄС, Німеччини, Чехії, Польщі та Швейцарії сприяє інтеграції нашого органічного сектору до європейського ринку та забезпечує сталий розвиток галузі навіть у складних умовах повномасштабної війни», - наголосив Тарас Висоцький під час виступу на конференції «Органічний сектор України у процесі інтеграції до ЄС – виклики, можливості та повоєнна стійкість».

У рамках виставки Тарас Висоцький провів низку важливих зустрічей, де обговорив питання важливості євроінтеграції й адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Зокрема, зустрічі відбулися з:

  • Гейсом Схілтеусом, директором Департаменту сталого розвитку й Анрі Деланже, заступником керівника відділу органічного сільського господарства Департаменту сталого розвитку Генерального директорату з питань сільського господарства та розвитку сільських територій (DG AGRI) Європейської Комісії;
  • Доктором Офелією Нік, державною секретарем Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини та німецькою делегацією;
  • Властімілом Зедеком, директором Департаменту навколишнього середовища й органічного сільського господарства Міністерства сільського господарства Чеської Республіки та Даном Юречком, директором Центрального інституту нагляду та перевірки у сільському господарстві (ÚKZÚZ) та його делегацією;
  • Яном Гольбою, заступником директора Департаменту органічного сільського господарства та якості харчових продуктів Міністерства сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі;
  • Марко Кройхі, менеджером програм Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) і Беатою Хубер, членом ради директорів і Тобіасом Айзенрінгом, директором програми QFTP Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія);
  • керівництвом Nürnberg Messe – Александром Ліссаком, менеджером із міжнародних продажів та управління бізнесом та Александрою Хеллер, старшою менеджером із протоколу.

Також Тарас Висоцький провів зустріч з українськими експортерами органічної продукції, під час якої обговорили актуальні питання розвитку галузі, проблеми та перспективи виходу на міжнародні ринки.

Довідково. Національний павільйон України на BIOFACH 2025 організований асоціацією «Ягідництво України» та державною установою «Офіс з розвитку підприємництва й експорту», національним проектом Дія.Бізнес під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України та за підтримки:

  • Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) та Швейцарської програми сприяння імпорту (SIPPO), що впроваджується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Cвісконтакт»;
  • Українсько-молдовського американського фонду підприємництва (UMAEF);
  • Німецько-української співпраці в галузі органічного сільського господарства (COA) за фінансової підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL).

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування