Цими днями Андрій Вадатурський взяв участь у ряді подій Мюнхенської безпекової конференції на особисте запрошення СЕО Deutsche Investitions und Entwicklungsgesellschaft mbH (DEG) Роланда Зіллера.
Наскрізною темою 59-ї Мюнхенської безпекової конференції стало вторгнення росії в Україну, а також політична та військово-технічна підтримка нашої країни. У ході організованих заходів Андрій Вадатурський наголосив, що агресія росії зокрема спрямована на знищення приватного бізнесу в Україні. Дисбаланс міжнародної підтримки проявляється в тому, що в той час, як державний сектор отримує значну допомогу, виживання бізнесу лишається поза увагою. Водночас саме останньому відведено роль утримувача економічної стабільності України.
На прикладі «НІБУЛОНа» Андрій пояснив, чим загрожує ігнорування проблем українського бізнесу. На думку Вадатурського, світ має бути свідомим щодо ризику дефіциту зернових, з чим можна зіткнутися вже за рік.
«Зараз зусилля всіх зацікавлених сторін спрямовані на те, аби вивезти з України збіжжя, яке країна виростила у 2021 році, та вплинути на світову продуктову кризу. Проте більша проблема полягає в тому, що у 2023 році Україна виростить продукції на 30–40 млн тонн менше. Цю нестачу не так легко перекрити навіть у світових масштабах. Повірте, за таких умов вас хвилюватиме не ціна, а відсутність пропозиції як такої», – звернувся Андрій до учасників конференції.
«Від міжнародної спільноти українським аграріям потрібні 3 речі: перша – підтримка кредиторів під час війни; друга – нове фінансування безпосередньо для бізнесу/банківського сектору, що може бути вирішено шляхом надання гарантій щодо воєнних ризиків від G7 та міжнародних фінансових організацій; третя – організована допомога в розмінуванні земель сільськогосподарського призначення й повернення цих територій для аграрного виробництва вже сьогодні», – зазначив Андрій Вадатурський.
Увага таких провідних фінансових установ, як DEG, і її очільника до проблем українського бізнесу та зусилля, які разом з усім німецьким політикумом докладаються, аби привернути до них увагу, мають надзвичайно важливе значення не тільки для України, а й для продовольчої безпеки всього світу. Ми сподіваємось, що заклик українського бізнесу було почуто, й очікуємо, що відповідне рішення буде прийнято вже на найближчому саміті G7.
ІЦ УАК за матеріалами прес-служби "НІБУЛОНу"