Сьогодні на розгляд аграрного комітету ВРУ було подано 16 законопроектів щодо продовження мораторію на продаж земель с/г призначення. Всі вони презентували позицію різних політичних сил щодо вирішення такого важливого питання як земельна реформа в Україні. Спектр пропозицій був різноманітний – від продовження мораторію до 2024 року чи до дня народження вождя «світового пролетаріату» й дати прийняття ним Декрету про землю чи винесення цього питання на Всеукраїнський референдум тощо.
Не менш різноплановою була дискусія з цього питання. Але більшість присутніх народних обранців були одностайні: Україні потрібен цивілізований ринок землі й продовжувати щороку мораторій - означає лише затягування земельної реформи та подальші політичні спекуляції навколо цього важливого питання.
Уважно та серйозно поставитись до вирішення цієї проблеми закликав народних обранців під час свого виступу генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль. Він оприлюднив позицію Президії УАК, яка на своєму засіданні 10 грудня 2018 року одностайно підтримала продовження в Україні мораторію на продаж землі на 1 рік як найбільш консенсусний варіант у нинішніх соціально-політичних умовах та необхідність запровадження цивілізованого ринку землі й прийняття законопроекту «Про обіг земель с/г призначення».
Під час голосування проект закону України «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель (реєстр. № 9355-5 від 04.12.2018), одним із авторів якого, до речі, є народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко, був прийнятий за основу та в цілому. Законопроект передбачає продовження мораторію на продаж с/г землі ще на рік та до кінця 1 кварталу 2019 року ухвалення законопроекту «Про обіг земель с/г призначення», над яким працюють представники семи профільних асоціацій, зокрема фахівці УАК.
Решту запропонованих альтернативних законопроектів народні депутати відхилили.
У четвер законопроект № 9355-5 буде подано на розгляд Верховної Ради України, яка має остаточно вирішити долю мораторію на продаж землі с/г призначення.
ІЦ УАК