25.06.2015 16:30

Аграрний експорт приносить 30 млн доларів щодня

версія для друку
25.06.2015 16:30

В поточному році аграрний сектор зміцнив позиції експортної галузі №1 в Україні. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час колегії відомства.

Він нагадав, що Україна досягла рекордного показника експорту зернових за роки Незалежності — майже 34 млн тонн. Збільшено обсяги експорту за основними позиціями.

Зокрема, за 5 місяців експорт м’яса птиці зріс на 8%, соєвого шроту на 70%, а олії — на 15%. Україна посідає перше місце у світі за експортом соняшникової олії, третє — за кукурудзою, четверте — за ячменем, сьоме та восьме – за соєю і курятиною відповідно.

«За 10 років країна наростила аграрний експорт у 3,6 рази — до 17 млрд доларів. Вага сільського господарства — більше третини загального експорту та 12% в загальному обсязі ВВП. Аграрний експорт забезпечує чисте надходження валюти в країну до 30 млн доларів щодня», — сказав Олексій Павленко.

Міністр наголосив, що збільшити експортні показники дозволила диверсифікація зовнішньої торгівлі з російського ринку на азійський, європейський та африканський.

«З багатьох позицій вдалося компенсувати втрати. Наприклад, експорт до Азії та Ближнього Сходу зріс на 10%, до країн ЄС — на 6%. Сьогодні ми годуємо 140 мільйонів людей на планеті. Це серйозна цифра», — сказав Міністр.

Він також підкреслив, що не менш важливе завдання міністерства — забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки. Дієвим інструментом у цьому контексті стало підписання Меморандуму між Мінагрополітики та експортерами зерна. Його мета — стабілізація ринку зерна в Україні та забезпечення прогнозованого експорту.

Завдяки підтримки з боку Кабінету Міністрів України в бюджеті вдалося передбачити 550 млн грн для здешевлення кредитних коштів для аграріїв та підтримки тваринництва.

«Дуже серйозне і принципове для нас питання — пільговий спецрежим ПДВ. З самого початку ми відстоюємо цю позицію, спільно з МВФ намагаємось знайти компромісне рішення. Адже сьогодні це — один з найдієвіших механізмів державної допомоги галузі», — підкреслив Олексій Павленко.

Додатковою підтримкою виробників стала форвардна програма Аграрного фонду, який вже проавансував виробників на рівні 780 млн грн. Перспективні програми аграрного страхування та аграрних розписок, яку міністерство запроваджує спільно з IFC.

Олексій Павленко підкреслив, що міністерство налагодило відкритий та конструктивний діалог з громадянським суспільством та міжнародними партнерами. Фінансові донори з Канади та Ізраїлю беруть участь в реалізації проектів розвитку сільських територій. Спільно з Єврокомісією створено вісім робочих груп та 24 підгрупи. Їх діяльність охоплює всю сферу реформування агросектору, а результатом роботи стане комплексна стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки.

«Загалом, на громадських засадах ми залучили більше 170 закордонних та вітчизняних експертів», — додав Міністр.

ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби Мінагрополітик


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування