22.05.2018 17:00

Аграрний день у парламенті

версія для друку
22.05.2018 17:00

Сьогодні, 22 травня, Верховна Рада розглянула низку аграрних законопроектів.

Зокрема, депутати віддали  251 голос за законопроект №6049-д щодо запобігання рейдерству та колективної власності на землю.

Документом пропонується визначити правила використання масиву земель сільськогосподарського призначення, якими:

  • надати право землекористувачу, який використовує значну частину земель масиву, на одержання в оренду земель під польовими дорогами (із встановленням обов’язку встановлення земельних сервітутів для доступу до інших земельних ділянок масиву;
  • надати орендарям земельних ділянок, розташованих у масиві, право надавати їх у суборенду орендарю іншої земельної ділянки у тому ж масиві, без погодження з орендодавцем, залишаючись відповідальним за виконання договору оренди.
  • надати право землекористувачу, який використовує істотну частину земель масиву (75% від загальної площі) на одержання в оренду (суборенду) інших земель масиву із наданням їх власникам (орендарям) інших рівноцінних земельних ділянок у тому ж масиві,
  • надати можливості фізичним та юридичним особам використовувати земельні ділянками під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів .

Парламент  також вніс зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування ПДВ експорту сої та насіння ріпаку.

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур».  Закон  № 7403-д, після кількох невдалих голосувань, підтримали 249 депутатів парламенту. Документ доповнює п. 63 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, новим абзацем.

Законом звільнюються від оподаткування ПДВ олійні культури, які вивозять за межі митної території України.

З 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року звільняються від ПДВ соєві боби, а з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року — насіння свиріпи або ріпаку, які експортують сільськогосподарські підприємства-виробники.

Також 230 голосами прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності». 

Даним законопроектом пропонується спростити доступ громадян України до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності. Проект Закону зареєстровано за №7060.

Зокрема, проектом передбачається:

  • визначити особливості використання та розпорядження земельною ділянкою сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, переданою на земельних торгах в оренду для створення та розвитку сімейних фермерських господарств;
  • встановити перелік фізичних осіб, які зможуть безоплатно одержати землю для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної приватизації, розмір яких зменшується (не більше 1,0 га, замість 2,0 га за чинною нормою);
  • встановити обмеження на розміри земельних ділянок інших категорій земель, які можуть надаватись у власність чи оренду тощо.

Відповідні зміни пропонується внести до Земельного кодексу України, а також до законів України «Про оренду землі», «Про фермерське господарство», «Про державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  

 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування