24.02.2017 16:52

Аграрні розписки дозволили залучити 467 млн грн

версія для друку
24.02.2017 16:52

За період впровадження Проекту аграрних розписок видано 80 таких документів, що дозволило залучити сільгоспвиробникам понад 467 млн гривень. Наразі розписки діють у 8 областях і пріоритетним завданням Мінагрополітики є поширення Проекту на всю територію України, повідомляється на сайті відомства.

Про це повідомила заступник Міністра Олена Ковальова під час засідання робочої групи з питань удосконалення механізмів функціонування аграрних розписок сьогодні, 24 лютого, у Міністерстві аграрної політики та продовольства. Зустріч відбулась за участі профільних спеціалістів міністерства, представників Аграрного союзу України, Інституту розвитку аграрних ринків, експертів Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції та розвитку.

«На сьогодні аграрні розписки працюють у 8 областях і демонструють гарні результати. Так, видані документи дозволили фермерам залучити понад 467 млн гривень. Не було зареєстровано жодного випадку банкрутства. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб створити єдиний національний реєстр аграрних розписок, що дозволить поширити наш Проект на всю Україну», - прокоментувала Олена Ковальова.

За словами заступника Міністра, на даний момент вже проведено підготовчу роботу до організації тендеру на створення єдиного національного реєстру. Впровадження в дію планується до кінця вересня 2017 року за підтримки Міжнародної фінансової корпорації.

«На березень-квітень заплановано проведення відбору розробника реєстру. Травень-серпень – відпрацювання його функціоналу і організація тестового запуску. Сподіваюсь, що до кінця вересня ми матимемо у дії повноцінний національний реєстр, що дозволить масштабувати Проект і залучати ще більший об’єм фінансових ресурсів в аграрну галузь країни», - відзначила заступник Міністра.

Довідково:

Аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Ключові особливості аграрних розписок:

  • безумовне зобов’язання позичальника;
  • застава майбутнього урожаю;
  • реєстрація нотаріусом в Реєстрі Аграрних Розписок;
  • швидка процедура примусового виконання.

Типи аграрних розписок:

  • товарна (виплата продукцією);
  • фінансова (виплата грошима після продажу урожаю).

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування