09.01.2018 16:20

ЗЗР в Україні подорожчали на 30%

версія для друку
09.01.2018 16:20

Засоби захисту рослин в Україні за підсумками 2017 року подорожчали як мінімум на 30%.

 

Китай є найбільшим постачальником пестицидів в Україні і світовим лідером на ринку засобів захисту рослин. Уряд Піднебесної прийняв рішення скоротити кількість шкідливих викидів в атмосферу. Країною прокотилася хвиля зупинки заводів, що виробляють отрутохімікати, частина виробництв перейшли на роботу в половину потужності і лише деякі залишилися працювати в колишньому режимі.

Таке рішення Китай прийняв після саміту «великої двадцятки», який відбувся 4 вересня 2016 року. Тоді міжнародним лідерам не сподобалася атмосфера, що панує в Китаї, коли вільно дихати можна тільки в протигазі, а продаж чистого повітря стала не сатиричної казкою, а суворою реальністю.

Вжиті заходи призвели до глобальної нестачі пропозиції пестицидів, особливо це торкнулося інсектицидів. З цієї причини, у вітчизняних компаній, які працюють з китайськими заводами, виникли проблеми при закупівлі препаратів, так як заводи їх просто не можуть зробити. Дефіцит призвів до зростання цін на ринку засобів захисту рослин України.

ІЦ УАК за матеріалами Agravery 


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування