27.07.2016 16:31

ЗВТ з Туреччиною може змінити структуру торгівлі

версія для друку
27.07.2016 16:31

Туреччина — важливий для України ринок, і у потенційній угоді мають бути чітко враховані наші національні довгострокові інтереси. Про це розповів радник прем’єр-міністра України Валерій Пятницький. Крім того він додав, що турецький ринок цікавий з точки зору обсягу споживання аграрних товарів.

«У Туреччини з ЄС митний союз з усіх видів продукції, крім сільськогосподарської та металургійної. Водночас у переговорах з нами Туреччина відмовляється лібералізувати доступ на ринок щодо приблизно тисячі товарних позицій нашого традиційного експорту. При цьому у якості поступки нам пропонували, наприклад, тарифну квоту на експорт насіння соняшнику. Але це той товар, з реалізацією якого немає проблем на світовому ринку», — коментує радник прем’єр-міністра. За його словами, всі позиції, які цікаві для України, Туреччина не приймає, посилаючись на реалізацію власних програм розвитку.

«При цьому не сприймається навіть відкриття ринків з певним перехідними періодами. Навіть не кажу, що Туреччина не хоче відкрити для нас ринок послуг. Тому рішення щодо підписання угоди про зону вільно  торгівлі не повинно прийматися виходячи тільки з фактора політичної підтримки, відмовляючись від інтересів розвитку національного бізнесу», — зазначає Пятницький. «Це країна розташована близько від нас, ринок, де логістика дозволяє грати на різниці цін», — прокоментував радник прем’єра.

«Повноцінна угода про вільну торгівлю може суттєво вплинути на структуру нашої торгівлі. Наприклад, ми можемо повезти туди і борошно, хоча Туреччина є одним з найбільших гравців на цьому ринку. Або, в Туреччині виробляють багато соди, але у нас теж було своє содове виробництво. І коли раніше ми не розглядали доступ турецької соди на український ринок, захищаючи власне виробництво, сьогодні, коли "Кримсода" опинилася на тимчасово окупованій території Республіки Крим, ситуація може змінитися», — підсумував Пятницький.

Нагадаємо, Україна має намір завершити процес підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною до кінця поточного року. Наразі в Туреччині введено надзвичайний стан.

ІЦ УАК за матеріалами Agravery

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування