17.03.2017 12:53

Зупинка заводів не вигідна ні Ostchem, ні ринку - експерт

версія для друку
17.03.2017 12:53

Якщо заводи Ostchem «Рівнеазот» і Черкаський «Азот» (два основних українських підприємства, що виробляють аміачну селітру) не запрацюють, то ситуація буде найгіршою і для них, і для ринку. Таку думку висловив Дмитро Гордійчук, директор компаніїї "Інфоіндустрія".

За його словами, підприємства не зможуть створити належний запас обігових коштів для роботи влітку, коли наступає "мертвий" сезон, і для того, щоб стартувати на повну потужність восени.

"Вони просто не матимуть грошей, щоб закупити сировину для виробництва. Наскільки мені відомо, заводи групи OSTHEM, вже готуються звільнити близько 3 тисяч працівників. А тому їм треба працювати навіть збитково, але без зупинок. Бо запуск одного аміачного агрегату коштує близько 600 тисяч доларів", - говорить експерт.

Водночас, зупинка заводів може призвести до різкого підвищення цін на імпортні міндобрива.

"Якщо ж заводи запустяться, очікується, що це станеться одразу після 20 березня, то все одно і власникам, і державі треба подумати про підвищення конкурентоспроможності виробництва. Йдеться про постачання цим підприємствам газу вітчизняного виробництва. Завдяки такому кроку можна було б наситити внутрішній ринок і відновити експорт", - вважає Дмитро Гордійчук.

ІЦ УАК за матеріалами "Інфоіндустрії".