Генеральний директор УАК дав інтерв'ю щодо роботи зернових коридорів.
Іспанськомовним ЗМІ та їхнім читачам стало цікаво, чи буде продовжена робота Чорноморської зернової ініціативи.
Угода, підтримана ООН щодо експорту українського зерна, знаходиться під загрозою непродовження за місяць до її закінчення.
Зокрема, вже зараз спостерігається уповільнення перевірки суден російською стороною, які відправляються з Одеси та прилеглих портів.
Міністерство інфраструктури України повідомило у вівторок, що в рамках угоди вже експортовано 9 млн тонн сільгосппродукції. Загалом 390 кораблів, що перевозили продовольство, відійшли з трьох українських портів, охоплених ініціативою, до Азії, Європи та Африки.
За останніми даними 3,2 млн тонн експорту пішло в країни Азії, 3,9 млн - в Європу та один мільйон - до Африки станом на 21 жовтня.
Президент Української аграрної конфедерації Павло Коваль розповів EFE, що угода є ключовою для експорту українського зерна і що три альтернативні маршрути - автомобільні дороги, залізничні шляхи та річкові порти до сусідніх держав України - відіграють другорядну роль через їх високу вартість та відсутність потрібної інфраструктури.
Близько двох третин всього українського експорту зерна покрила угода, яка дозволила кораблям покинути українські чорноморські порти в серпні вперше з моменту вторгнення росії в Україну 24 лютого.
Міністерство закордонних справ України оприлюднило в понеділок заяву, в якій висловило стурбованість затримкою роботи зернового коридору російськими членами Координаційного центру, що базується в Стамбулі, який перевіряє відправлення і прибуття суден, щоб переконатися, що вони перевозять тільки дозволені товари.
Україна заявляє, що понад 170 кораблів чекають у черзі біля босфорської протоки, що завадило експорту ще 3 мільйонів тонн зерна та призвело до того, що українські порти працюють лише на 25-30 відсотках потужності.
"Десять мільйонів людей у світі не отримали їжу вчасно через російські політичні амбіції", - заявили в міністерстві.
МЗС також закликало міжнародну спільноту, особливо країни Африки та Азії, вимагати від росії припинити штучну блокаду перевірки суден.
Україна також заявила, що хоче продовжити співпрацю з Туреччиною та ООН у рамках «зернової ініціативи», яка має бути розглянута 22 листопада.
Павло Коваль підкреслив, що невелика кількість російських інспекторів, яких наразі вісім, є зовсім недостатньою для потреб центру.
Він відкинув звинувачення росії в тому, що Україна не постачає достатньо зерна в країни з низьким рівнем доходу, і заявив, що Україна виконала свої зобов'язання перед ООН і Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
За словами Коваля, росія зупиняє виконання угоди, оскільки їй конче потрібен будь-який привід для початку прямих переговорів з Україною з огляду на її несприятливу ситуацію на полі бою.
Миколаївський трейдер «Нібулон» минулого тижня повідомив, що завершив перший етап будівництва нового зернового термінала в річковому порту Ізмаїл в Одеській області.
Близько 20% активів компанія втратила через російську окупацію, а її власник Олексій Вадатурський був убитий разом з дружиною внаслідок ракетного обстрілу в Миколаєві 31 липня.
Його син і наступник у компанії Андрій Вадатурський заявив, що будівництво термінала може допомогти знизити витрати на експорт українського зерна, які в результаті російського вторгнення зросли вдесятеро.
ІЦ УАК за матеріалами EFE