29.05.2024 17:55

Знижено вартість залізничних перевезень агропродукції з територій, де тривають бойові дії

версія для друку
29.05.2024 17:55

Запроваджено знижку на залізничні перевезення сільськогосподарської продукції для територій, на яких тривають бойові дії.

Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабміну від 17 травня за № 581 надано знижку 30% до встановлених тарифів на експортні перевезення сільськогосподарської продукції.

Йдеться про станції, розташовані «на територіях можливих бойових дій (для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій), територіях активних бойових дій (для яких не визначена дата завершення бойових дій) або на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (для яких не визначена дата завершення бойових дій), включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції».

 

В УЗ пояснили як працюватиме знижка на експорт агропродукції із зони бойових дій

Про це на сайту Elevatorist.com на Agro Ukraine Summit розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За його словами, є перелік громад, на які буде розповсюджуватись ця знижка. Це такі регіони як, наприклад, Харківщина, Чернігівщина, Донеччина, Сумщина. Списки регіонів будуть оприлюднені. 

«Знижка буде надаватися при відвантаженні аграрних вантажів виключно в експортному сполученні. Вантажовідправники через «МЕСПЛАН» будуть планувати перевезення зі своєї станції, і якщо це експортне сполучення, при розрахунках вартості перевезення буде врахована ця 30-відсоткова знижка на тариф перевезення», — пояснив Валерій Ткачов.

Він додав, що рішення про знижку Уряд прийняв для того, щоб підтримати аграріїв, які наближені до зон бойових дій, адже вони потерпають і через постійні удари, і від того, що вартість логістики з їхніх регіонів «з’їдає» велику частку доходу.

«Це дуже велика відстань, це майже під тисячу кілометрів до портів, тому це вимушений захід, щоб підтримати аграріїв з тих регіонів», — наголосив представник «Укрзалізниці».

 

ІЦ УАК за матеріалами Кабміну та Elevatorist.com

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування