18.06.2024 16:29

Зібрана та частково локалізована в Україні важка машина для розмінування DOK-ING MV-10 пройшла випробування на полігоні

версія для друку
18.06.2024 16:29

Українське підприємство A3tech у рамках сертифікації провело випробування на полігоні важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10, зібраної та частково локалізованої в Україні. Після отримання сертифіката компанія-виробник зможе не лише налагодити серійне виробництво, але й зможе якісніше проводити сервісне обслуговування, оскільки необхідна для цього база буде в Україні.

«Важкі машини для розмінування суттєво прискорюють очищення територій і підвищують безпеку персоналу, який працює в полі. Вони довели свою ефективність у Харківській області та на півдні України. Тому я можу тільки вітати те, що українське підприємство почало збирати MV-10 в Україні. Вже зараз робочий орган для цих машин на 40% виготовляється в Україні, а до кінця року цей показник планують довести до 100%. Це означає, що у разі пошкодження при підриві його можна буде швидко замінити, а не чекати місяці поки необхідне обладнання приїде з-за кордону», – розповіла Перша Віце-прем’єр-Міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

MV-10 пройшла випробування на продуктивність в умовах ущільненого ґрунту та на піску. Машину для розмінування також випробували на здатність очищувати ділянку від рослинності заввишки до 2 м і з діаметром стовбура понад 10 см. Під час випробування на живучість MV-10 витримала 5 підривів під робочим органом еквівалента протитанкової міни ТМ-62М.

Сертифікацію машини здійснюють фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, який є єдиною установою, що може проводити сертифікацію такого роду продукції відповідно до міжнародної практики.

A3tech має попереднє замовлення на виготовлення 8 машин для розмінування MV-10. Загалом же потужність виробництва може скласти до 60 машин у рік.

Зараз в Україні працює 17 важких машин розмінування DOK-ING MV-10. Фахівці ДСНС, ДССТ та Швейцарського фонду з протимінної діяльності використовують ці машини переважно у Миколаївській, Херсонській і Харківській областях.

Довідково: DOK-ING MV-10 – важка машина для розмінування з подвійним робочим комплектом: ланцюговим механізмом і фрезою. Здатна витримувати підрив протитанкової міни. Використовується для очищення територій від різних типів мін і вибухонебезпечних предметів. MV-10 може очищувати до 3000 м2 площі за годину. Може працювати як на рівнинній поверхні, так і на схилах.

Нагадаємо, країни-учасниці Ukraine Recovery Conference додатково виділили понад 35 млн дол. на підтримку гуманітарного розмінування в Україні.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування