Виробництво зернових щорічно процвітає, але завоювання нових ринків гальмує зношеність активів залізниці. Через «Укрзалізницю» проходить дві третини врожаю від аграріїв. Трейдери скаржаться, що не вистачає вагонів.
Локомотивна і вагонна складова «Укрзалізниці» застаріли. У компанії намагаються вирішувати проблему, але пріоритети розставлені на користь вагонів для перевезення вугілля та металів.
«Це найбільша проблема, оскільки ми не можемо експортувати стільки, скільки хотіли б. Трейдери могли збільшити продажі, вийти на нові ринки, але замість цього їм доводиться боротися за вагони», - розповів президент "Української зернової асоціації" (УЗА) Микола Горбачов.
Фермери стали більше інвестувати в свої врожаї і тому в останнє десятиліття в країні виробництво зерна переживає бум. Але, гроші не вкладались в оновлення залізниці. В УЗА кажуть, що збільшення врожаїв може підвищити і експорт на 70% до 2022 року, що дозволить залучати достатньо інвестицій у виробництво та інфраструктуру.
Існують побоювання, що іноземні аграрії будуть вкладати будь-які додаткові витрати на перевезення, роблячи ціну на українське зерно менш привабливою для покупців. Це може сповільнити зростання експорту сільськогосподарської продукції, на частку якої припадає більше третини від загального обсягу поставок товарів в Україну та конкуруючих з великими російськими поставками.
ІЦ УАК за матеріалами elevatorist