02.12.2022 08:30

«Зерновий коридор»: електронна черга дозволила оптимізувати та зробити прозорим планування заходу та виходу суден в/із портів Великої Одеси, але вона не вирішує проблеми інспекції суден в Босфорі - АМПУ

версія для друку
02.12.2022 08:30

«АМПУ принципово важливо було впровадити процес, який буде прозорим і зрозумілим для ринку. Ми це зробили за аналогією з дунайськими портами – започаткували електрону чергу.

Але які б ефективні інструменти планування ми не впроваджували, в роботі «зернового коридору» є деструктивна позиція рф. Саме через неї при проходженні контролю у Босфорі, замість необхідних 24-30 суден на добу (в рівних долях на вхід і на вихід), реально здійснюється інспекція в середньому, лише 3,5 суден на вхід і 3 - на вихід.

Ми вже бачили минулого місяця чергу у Босфорі з понад 150 суден, які простоювали там більш ніж 30 діб. Тоді розв'язували цю проблему спільно з ООН та Туреччиною. Сьогодні така тенденція повторюється», - керівник АМПУ Олексій Востріков.

Що маємо сьогодні? - Чергу з 96 суден, яка буде зростати якщо не збільшити кількість інспекцій на добу. Завантаженість портів менше ніж 50% і, як результат, недоотримання країнами світу у листопаді 3 млн тонн агропродукції.

Тож АМПУ пояснює в інфографіці як саме працює електронна черга в портах Великої Одеси, та як формується черга на інспекції.

У відомстві зазначили, що ситуація з блокуванням росією роботи "зернового коридору" обговорюється на щоденних галузевих нарадах і щотижневих нарадах з учасниками агроринку. Єдиний вихід - збільшення кількості щоденних інспекцій. Відповідне звернення Україна направила до партнерів з ініціативи – ООН та Туреччини.

 

На сайті АМПУ - оперативна інформація щодо тижневого плану обробки суден портовими операторами та черговості проведення інспекцій СКЦ

https://www.uspa.gov.ua/project/zvit-zerno.

 

Також в АМПУ зазначили, що вчора через «Зернову ініціативу» відправлено 27 тис. тонн пшениці для Алжиру, який потерпає від продовольчої кризи.

01.12.22 з портів Великої Одеси вийшов караван з 3-х суден, які доставлять 126 тис. тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Серед них балкер GOLDEN ARSENAL з українською пшеницею для Алжиру.

Наразі в портах Великої Одеси під обробкою 22 судна. На них завантажують 767 тис. тонн української агропродукції.

По «зерновому коридору» рухаються 4 судна під завантаження 205 тис. тонн агропродукції.

З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 508 суден, якими експортовано 12,4 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

 

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки АМПУ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування