19.09.2022 08:30

«Зернова ініціатива»: третє зафрахтоване ООН судно відправилось для боротьби з голодом в Африці

версія для друку
19.09.2022 08:30

У суботу, 17 вересня, балкер IKARIA ANGEL, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН, вийшов з порту «Чорноморськ». На його борту понад 30 тис. тонн пшениці.

Судно прямує до Ефіопії, яка, згідно з висновками ООН, знаходиться на межі продовольчої катастрофи.

«За підрахунками ООН, 70 млн соціально незахищеного населення світу, зокрема в Африці та Азії, на грані голоду саме через повномасштабне вторгнення росії. Незважаючи на те, що ці люди стали заручниками ворога, ми зі свого боку робимо все можливе, аби покращити гуманітарну ситуацію у світі.

У партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН ми відправили 3 судна з понад 90 тисячами тонн пшениці для жителів Ефіопії та Ємену. В планах — експорт ще 190 тисяч тонн, які наразі закуповують партнери з ООН.

Закликаємо інших наших міжнародних партнерів, приватних інвесторів долучитися до закупівлі продовольства для потреб Африки. Наші порти готові оперативно прийняти та завантажити судна для порятунку світу від голоду», — прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

 

Окрім IKARIA ANGEL, у суботу з українських портів відправились ще 9 суден.

У Мінінфраструктури повідомили, що у ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування агропродукції вже 23 судна вирушили з українських портів до країн Африки. На їх борту 0,64 млн тонн продовольства.

 

18 вересня з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» було заплановано відход 10 суден з 169,3 тис. тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи.

З моменту виходу першого судна з українським продовольством експортовано 3,7 млн тонн агропродукції. Всього з українських портів вийшло 165 суден з агропродукцією яка була направлена до країн Азії, Європи та Африки.

 

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки Мінінфраструктури

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування