15.04.2021 18:00

Запровадження експортних квот на соняшникову олію означає повернення до «традицій» розгортання корупційних схем – Леонід Козаченко

версія для друку
15.04.2021 18:00

Сьогодні Уряд планує запровадити експортні квоти на соняшникову олію вітчизняного виробництва. Цей крок пояснюється необхідністю стримання зростання цін на внутрішньому ринку та здешевлення олії для громадян. Подібні кроки робилися у минулому, однак вони наносили величезні втрати вітчизняним виробникам як кінцевого продукту, так і сировини з якої його виготовляють, дестабілізуючи ситуацію на ринку продовольства. Також застосування даного інструменту сприяло розгортанню корупційних схем, пов’язаних з наданням квот окремим суб’єктам господарювання, які мали виняткове право продавати свою продукцію за кордон в межах встановлених обсягів. У такому випадку лише окремі підприємства отримували вигоду, а чиновники, причетні до ухвалення рішень, - хабарі. Якщо ми повернемося до цих «традицій», то нестимемо втрати не тільки в олієжировій галузі, а в цілому в економіці країни. Адже сільське господарство сьогодні є одним із головних драйверів стабілізації та розвитку економіки.

Тому Українська аграрна конфедерація категорично проти введення і застосування окреслених вище інструментів. Після заборони експорту олії, варто очікувати подальших заборон на експорт зерна та інших продуктів, що однозначно спричинить непомірні втрати як для АПК, так й економіки взагалі. У підсумку втратить не тільки фермер, а і кінцевий споживач.

Леонід Козаченко, президент ВГО "Українська аграрна конфедерація"

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування