17.09.2020 08:30

Заморозки, що очікуються з 18 вересня, можуть перешкодити осінній посівній кампанії - Укргідрометцентр

версія для друку
17.09.2020 08:30

Температура ґрунту вночі 18-19 вересня опуститься до 0 або -3 градусів.

В Україні з 18 вересня очікуються перші заморозки ґрунту, які можуть перешкодити проведенню осінньої посівної кампанії. Про це повідомила УНІАН начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

"В Україні похолодання і перші заморозки на ґрунті очікуються 18-19 і до 22 вересня, тоді температура ґрунту опуститься до 0 або -3 градусів вночі. Це буде великим мінусом для посівної кампанії під урожай 2021 року", - сказала вона. Крім того, за словами Адаменко, в Україні до кінця вересня очікуються невеликі опади, які пройдуть тільки в західних і північних областях. "Оптимальні строки сівби озимих в Україні - з 10 по 26 вересня, ми перебуваємо посередині цього періоду. При цьому зберігається посуха, а сіяти озимі культури в сухий ґрунт немає сенсу. Потрібно чекати дощів, яких до кінця місяця не буде в достатній кількості, тому терміни посівної кампанії будуть зміщені на пізніший період", - підкреслила експерт. Водночас такі погодні умови не заважають прибиранню кукурудзи, сої та інших культур. "Хоча заморозки можуть перешкодити дозріванню деяких овочевих культур і зелені, критичного впливу на загальний урожай не буде, оскільки це вже кінець сезону", - додала Адаменко.

Прогнози врожаю в Україні 2020: Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства знизило прогноз урожаю зернових і зернобобових культур в Україні у 2020 році до 68 млн тонн через недобір кукурудзи. Урожай олійних очікується на рівні 20 млн тонн.

ІЦ УАК за матеріалами УНІАН


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування