20.04.2016 12:21

Законотворчість не спить

версія для друку
20.04.2016 12:21

Фінал минулого тижня виявився знаковим не лише завдяки зміні Уряду, а й плідним на аграрні законопроекти. Експерти  УАК вирішили проаналізувати та оцінити їх значення.Так, 14 квітня на розгляд депутатів ВРУ було подано проект закону №4438 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств)".

Авторами законопроекту виступили В. Івченко, О. Кужель та І. Кириленко. Даним законом пропонується включити до списку виробників сільськогосподарської продукції фізичних осіб-підприємців. Завдяки такому рішенню, за словами його ініціаторів, вдасться не тільки збільшити надходження до держбюджету, а й вивести особисті господарства з тіньового сектору, який невпинно зростає впродовж останніх років. Це виглядає більш ніж доцільно, якщо врахувати, що близько 50% валової продукції сільського господарства виробляють фізичні особи.

Внаслідок прийняття  цього законопроекту фізичні особи виробники сільськогосподарської продукції будуть включені до першої та другої груп платників єдиного податку по спрощеній системі, а офіційний статус виробника сільгосппродукції дасть можливість особистим господарствам розраховувати на участь в державних цільових програмах розвитку та  право скористатися спецрежимом оподаткування.

Окрім того, 15 квітня у ВРУ було зареєстровано проект закону №4455 "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо права власності іноземних інвесторів на землю)". Одним з ініціаторів законопроекту став народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко.  Даний законопроект розширює коло осіб, які можуть набувати у власність землю несільськогосподарського призначення, закріпивши це право за усіма іноземними інвесторами. Окрім того, положення законопроекту також врегульовують усі питання щодо порядку подання клопотань про зацікавленість у придбанні приватних і державних земель, узгоджує Земельний кодекс з іншими законодавчими актами, що стосуються цього питання.

За словами Леоніда Козаченка, головною метою документу є покращення інвестиційного клімату у державі шляхом спрощення дискримінаційної, по відношенню до іноземних інвесторів, земельної політики, тим самим стимулюватиме подальше залучення інвестицій в Україну.

ІЦ УАК 


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування