24.05.2018 17:00

За підроблену органічну продукцію будуть штрафувати

версія для друку
24.05.2018 17:00

Законопроект “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції” передбачає спільну відповідальність за підробки.

Про це заявили розробники законопроекту Олена Київець та Юлія Мовчан.

“Найбільша відповідальність лягає на органи сертифікації, які видають відповідні документи, які начебто засвідчують органічність продукції. Якщо це підробка, вони мають бути оштрафовані”, - заявила Олена Київець. За її словами, законопроект передбачає штрафи до 80 тис грн.

Також передбачається, що можуть бути оштрафовані продавці продукції, яка маркована як органічна, але не має відповідних супроводжуючих документів.

За словами Юлії Мовчан, ще треба працювати над тим, як будуть перевірятися виробники, сама продукція. Але прийнятий в першому читанні законопроект №5448-д на відміну від діючого законодавства передбачає реальну відповідальність перед споживачами.

Нагадаємо, що під органічне землеробство в Україні відведено лише 1% орних земель. В ЄС цей показник сягає 10%. Проте у Мінагрополітики розраховують, що в найближчі кілька років частка таких земель зросте до 2% і сягне 500 тис. га. Зараз до 300 тис. га орних земель сертифіковані під органічне виробництво. Ще 100 тис. га — на перехідному етапі.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування