01.03.2024 10:05

За лютий Україна втратила 8 млрд грн через блокаду української продукції поляками, — Железняк

версія для друку
01.03.2024 10:05

За лютий Україна втратила 8 мільярдів гривень через блокаду української продукції на польських кордонах.

Про це вчора в ефірі на Ютуб-каналі "Української правди" повідомив нардеп партії "ГОЛОС" і перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

"Ми зараз всю армію фінансуємо за рахунок податків і митних платежів. Це гроші, які ми можемо використовувати на військові потреби.

Беремо, у нас сьогодні останній день лютого, дуже легко порахувати, скільки в лютому коштувала нам блокада. План, який ставився для митниці з початку блокування кордонів, був 47,5 мільярдів гривень. На жаль, у першу чергу через блокаду кордону, ми отримали за весь лютий-місяць 39,5 мільярдів гривень, тобто на 8 мільярдів, як правильно сказав наш колега і голова комітету, менше надійшло в український бюджет.

Ми вже мали таку ситуацію в грудні. У січні, коли було розблокування, ми побачили значний приріст по митниці. Зараз знову ми бачимо падіння. Тобто ну, якщо вже рахувати, то десь на 20 мільярдів ми втратили.

Чому це важливо, ще раз повторюю, тому що ці гроші ми не можемо перекрити навіть за рахунок міжнародної допомоги. Ми не можемо перекрити за рахунок якихось інших кредитів. Це те, що забрали не просто з державного бюджету, це те, що забрали прямо у армії. І, на жаль, нам доведеться якимось чином шукати баланс в системі", — заявив Железняк.

ІЦ УАК за матеріалами УП

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування