15.08.2022 13:35

З українських портів відправили вже 500 тис. тонн агропродукції

версія для друку
15.08.2022 13:35

Перше судно, яке зайшло в українські порти під завантаження агропродукцією, залишило порт «Чорноморськ»

У суботу вранці балкер FULMAR S (під прапором Барбадосу) вийшов у напрямку Туреччини. Судно об’єдналося в караван з балкером THOE.

На борту двох суден 14,5 тис. тонн агропродукції.

Мінінфраструктури повідомило 13 серпня, що у ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування агропродукції вже 16 суден вирушили з українських портів. На їх борту 450 тис. тонн агропродукції.

На відео – процес завантаження судна FULMAR S.

 

В Італію прибуло перше судно з українським збіжжям

В італійський порт "Равенна" прибуло перше судно з українською продукцією в межах домовленості про безпечне транспортування зерна і продуктів з України.

Про це повідомило у суботу у Твіттері МЗС Італії.

«З великим задоволенням повідомляємо про прибуття до Равенни першого корабля з кукурудзою і соєю з України», - зауважили в італійському зовнішньополітичному відомстві.

Водночас зазначається, що Італія надалі сприятиме продовольчій безпеці в усьому світі та в регіоні Середземномор'я зокрема, а також втіленню угоди про експорт зерна та підтримки стійкості України.

 

З українських портів відправили вже пів мільйона тонн агропродукції - Президент

Українське зерно послабило гостроту продовольчої кризи у світі, за кордон з наших портів вивезено вже пів мільйона тонн аграрної продукції.

Про це у відеозверненні 13 серпня заявив Володимир Зеленський.

"Дуже важливо, що дає результат експортна зернова ініціатива. З початку її реалізації з українських портів загалом вийшли вже 16 суден із зерном для семи країн на трьох континентах. Це Європа, Азія, Африка. На борту майже пів мільйона тонн агропродукції: кукурудза, пшениця, соняшникова олія, соя та інші товари, абсолютно необхідні світовому ринку. Це вже дало змогу знизити гостроту продовольчої кризи, дало певну надію на спокій країнам – споживачам нашої агропродукції", - сказав очільник Української держави.

За його словами, якщо партнери гарантуватимуть безпеку українського вантажу та портів, не допустять російських провокацій і терору, питання продовольчої кризи вже не буде актуальним.

А в перспективі це допоможе "повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного", вважає Президент.

Зеленський підкреслив, що початок експорту важливий і для України. Саме зараз до відправлення готується чергове судно із зерном з порту "Південний".

"Для України це має помітну користь. За неповних два тижні з трьох наших портів – "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" – вдалося експортувати такий обсяг, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш як двом третинам експорту залізницею за минулий місяць", - пояснив глава держави.

Він іще раз наголосив: розблокований експорт - це робочі місця для наших людей, це кошти, які необхідні для посівної наступного року, це доходи нашого державного бюджету.

"Нарощувати економічну активність – це обов’язковий елемент шляху до перемоги", - підсумував Президент.

 

У порту «Південний» завантажили зерном ще одне судно, сьогодні воно вирушить до Ефіопії

У порту «Південний» завантажили на балкер Brave Commander понад 23 тисячі тонн пшениці й готуються до його відправлення в Ефіопію.

Про це повідомив у Фейсбуці міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Сьогодні ми бачимо, як працює Ініціатива про безпечне транспортування зерна та агропродукції, підписана у Стамбулі. У п’ятницю в порт «Південний» прибуло під завантаження судно Brave Commander, яке було зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Зараз ми бачимо фінальні приготування судна перед відправленням понад 23 тисяч тонн пшениці для жителів Ефіопії», - зазначив міністр.

 

За його словами, ця країна другий рік поспіль потерпає від рекордної посухи та збройного протистояння, і українське зерно для них без перебільшення є питанням життя і смерті.

«Уже завтра плануємо відправлення судна до Ефіопії», - зазначив 14 серпня глава Мінфраструктури.

 

За його словами, триває робота зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН, аби такі рейси стали регулярними та були чітко орієнтовані на гуманітарну допомогу до тих регіонів світу, де це найбільше потрібно.

 

Дозвіл на вивезення українського зерна отримали ще шість суден

Спільний координаційний центр у рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН дозволив шести суднам прохід через морський гуманітарний коридор у Чорному морі.

Таку інформацію з посиланням на СКЦ оприлюднив у неділю, 14 серпня Голос Америки.

Ці кораблі мають вивезти з України зерно, заблоковане від початку повномасштабного вторгнення росії.

Як зазначається, два з цих суден - MV Kafkam Etler і MV Zelek Star - уже пройшли інспекцію в Мармуровому морі та можуть вирушати у Чорноморськ Одеської області на завантаження.

У разі успішної перевірки також вирушить до Чорноморська решта суден - MV Great Arsenal, MV Zumrut Ana, MV Ocean S, MV Kubrosliy.

Крім того, у неділю пройшло інспекцію й отримало дозвіл на відправлення судно MV Star Laura. У суботу успішну перевірку пройшов MV Rahmi Yagci.

За процедурами, узгодженими СКЦ, усі учасники перевірки координують роботу зі своїми військовими та іншими відповідними органами. Як повідомили у Центрі, це потрібно, «щоб уможливити безпечний прохід комерційних суден у рамках Чорноморської зернової ініціативи».

«Учасники Спільного координаційного центру запевняють, що уважно стежитимуть за проходженням суден з українським зерном через морський гуманітарний коридор», - ідеться в повідомленні.

 

До порту Одеси зайшли два судна під завантаження олією та кукурудзою

Судна «SARA» під прапором Палау та «EFE» під прапором Вануату зайшли до Одеського порту під завантаження українською агропродукцією. Про це 14 серпня повідомила прес-служба АМПУ у Фейсбуці.

Вчора ввечері, два судна зайшли до Одеського порту під завантаження. Балкер SARA завантажить 8 тис. т кукурудзи, судно EFE завантажить близько 7,5 тис. тонн олії.

"І сьогодні також маємо два тижні роботи зернового коридору. Можемо говорити про проміжні результати - за цей час з українських портів вийшло 16 суден, які доставлять майже пів мільйона української агропродукції до 9 країн світу, в цей же час до українських портів під завантаження зайшло вже 6 суден. До кінця місяця плануємо залучити до українських портів ще не менш ніж 10 суден під завантаження українською агропродукцією", - прокоментував заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков

 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування