20.09.2022 08:30

З початку війни виріс сегмент тіньового ринку в сільському господарстві

версія для друку
20.09.2022 08:30

Український аграрний сектор і до повномасштабного вторгнення рф стикався з проблемами податкового, монетарного характеру, відсутності можливості середньо- та довгострокового кредитування тощо.

Про це під час онлайн-дискусії «Зовнішня торгівля в умовах війни: виклики та можливості», організованою ННЦ «Інститут аграрної економіки», розповів президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Він констатував, що за розрахунками УАК перед повномасштабною війною, щоб реалізувати потенціал АПК та потроїти валове виробництво, потрібно було 80-82 млрд дол. середньо- та довгострокових інвестицій.

Завдяки цим фінансовим вливанням, виробництво зернових підвищилося б близько на 25%, а основний ефект прийшовся би на розвиток переробки й створення товарів з доданою вартістю.

З початком повномасштабної війни, за його словами, в аграріїв додалися нові проблеми.

«На сьогодні майже 14 млрд грн винні експортерам продукції через невідшкодування ПДВ», – зауважив Леонід Козаченко.

За його словами, окрім неповернення ПДВ наразі в багатьох аграріїв є проблема із залученням кредитних коштів – їм пропонують фінансування під 24%.

Фахівець констатував, що з початку війни виріс сегмент тіньового ринку, в тому числі і в сільському господарстві.

«Сьогодні, щоб експортувати продукцію, майже половина продається по так званій другій формі – тобто за готівку. Це може призвести до серйозних проблем», – додав Леонід Козаченко.

ІЦ УАК за матеріалами AgroTimes

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування