10.03.2023 08:30

Японія допоможе фермерам Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи, та виділяє 170 млн дол. на проекти екстреного відновлення

версія для друку
10.03.2023 08:30

Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечать фермерів Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи в рамках весняної посівної. 9 березня цей проект було презентовано на зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським. На заході також були присутні представники Посольства Японії в Україні та Офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Уряд Японії закупив насіння на суму в понад $1 млн. Воно вже доставлене на склади України, і харківські аграрії зможуть подати заявки на його отримання через Державний аграрний реєстр. Слідкуйте за новинами на сайті та ДАР.

Микола Сольський висловив вдячність японській стороні за всебічну підтримку аграрного сектору України. Крім того, Міністр домовився з японською стороною про створення навчальної програми для українських студентів на базі Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва в рамках обміну.

«Спільно з нашими японськими партнерами та Мінагрополітики ми змогли допомогти малим фермерам підготуватись до весняної посівної кампанії, –  сказав Голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє. – Ми й надалі допомагатимемо українським агровиробникам критично важливими ресурсами». 

Мінінфраструктури додатково повідомило, що Уряд Японії надасть близько 170 мільйонів доларів США (22,44 мільярда єн) на проекти екстреного відновлення, зокрема на відбудову критичної інфраструктури, необхідної для повернення українців додому та розвитку економіки.

Відповідну Грантову угоду підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Джунічі Ямада, виконавчий Старший віце-президент Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), яке координує офіційну допомогу Уряду Японії іншим державам.

Угодою передбачається, що ці кошти будуть використані для невідкладного покращення:
  • обладнання для гуманітарного розмінування;
  • транспортного обслуговування;
  • енергетичного обладнання та управління відходами руйнувань;
  • водопостачання та водовідведення;
  • медичного обладнання та обладнання для надання освітніх послуг;
  • для підтримки аграрного сектору.

Також домовленість передбачає інструменти контролю за прозорістю та ефективністю використання коштів.

 

Довідково:

Японське агентство з міжнародного співробітництва JICA (the Japan International Cooperation Agency)  ̶  японська урядова організація з надання технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів урядам іноземних держав. Основні програми розвитку JICA  ̶  це програми та проекти технічної допомоги для зміцнення потенціалу та інституційної розбудови держав.

У 2017 році агентство JICA відкрило регіональний офіс в Україні.

Наразі JICA зосереджує свої зусилля на питаннях відновлення України, зокрема аграрного сектору.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування