05.05.2016 12:08

Як довго зростатимуть ціни на сою?

версія для друку
05.05.2016 12:08

Cвітовий ринок стежить за розвитком ситуації в Аргентині, деопади значно погіршили перспективу валового збору соєвих бобів, а відповідно і експортний потенціал як самої олійної, так і продуктів її переробки. Аргентинський фактор став ключовим для ціноутворення на світових майданчиках сої та соєвого шроту, стимулювавши істотне подорожчання зазначеної продукції в останні тижні.

Так, станом на 28 квітня ціна найближчого контракту олійної на біржі Чикаго СВОТ склала 374,05 дол. за тонну проти 362,65 дол. за тонну на кінець минулого тижня, найближчий ф'ючерс шроту досяг 364,42 дол. за тонну в порівнянні з 343,59 дол. за тонну тижнем раніше.

Незважаючи на прогнозоване поліпшення погоди в Аргентині, значна частина полів все ще затоплена, таким чином підрахувати втрати врожаю олійної на поточний момент неможливо, а з огляду на повільні темпи збирання культури в країні, а також ряд інших факторів росту, таких як посуха в Бразилії, підвищувальний ціновий тренд може зберегтися на ринку.

"Світовий ринок продовжить спостерігати за ситуацією в Аргентині, оскільки на даний момент складно сказати, наскільки серйозні втрати врожаю сої в країні, наскільки постраждала якість олійної і як це позначиться на обсягах її переробки та експорту продукції всього соєвого комплексу. При цьому проблеми з відвантаженнями вже спостерігаються, оскільки надмірні опади суттєво уповільнюють темпи доставки продукції в порти", — прокоментував ситуацію заступник віце-президента комерційної групи R.J. O'BRIEN Жолт Вінце.

Говорячи про сегмент соєвої олії, варто відзначити, що ціни на дану продукцію розвиваються у знижувальному ключі під тиском ринку пальмової олії, тоді як повінь в Аргентині виступає стримуючим зниження цін фактором. При цьому значний вплив на ринок олії чинить і розвиток цін в секторі нафти, де на даний момент спостерігається підвищувальна динаміка.

"У найближчі 3-6 місяців світовий ринок рослинних олій буде схильний до волатильності на тлі різноспрямованого впливу таких факторів як ціна на нафту, обсяги виробництва пальмової олії, попит на продукцію з боку Індії і т.д.", — додав Вінце.

 ІЦ УАК за матеріалами  Інфоіндустрія

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування