18.04.2018 17:30

XV міжнародна конференція «Зерно Причорномор'я» зібрала понад 700 делегатів із 50 країн світу

версія для друку
18.04.2018 17:30

Сьогодні у Києві розпочала роботу  XV Ювілейна Міжнародна конференція «Зерно Причорномор'я:Moving Up the Value Chain». Ця провідна конференція зернового сектора України і Чорноморського регіону, організатором якої є консалтингова агенція «УкрАгроКонсалт», зібрала понад 700 делегатів із 50 країн світу.

Народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко привітав присутніх із початком такого масштабного заходу і згадав, що перша конференція  «Зерно Причорномор'я» поєднала значно менше коло експертів, бо на той час ніхто не вірив, що Україна незабаром вийде на друге місце в світі по експорту зернових. Наразі наша держава є  лідером  не лише по експорту зерна,  а й по іншим дуже важливим продовольчим позиціям,  яких не вистачає на планеті. На думку Леоніда Козаченка, такому успіху сприяла виважена політика держави та ефективні законодавчі ініціативи.

- Як депутат парламенту я в першу чергу відстоював ті законодавчі зміни,  які сприятимуть постійному розвитку вітчизняного сільського господарства. Зокрема, нині на часі подальше вдосконалення фіскальної політики  саме в частині використання бюджетних коштів для підтримки фермерських господарств. Найбільше державної підтримки потребують саме сімейні господарства,  найменше – великі вертикально інтегровані холдинги. І саме це  повинно бути враховано у вітчизняному законодавстві. У перспективі в Україні зростатиме кількість великих підприємств, бо саме вони формують конкурентоспроможність України у світі. Але, на жаль, нині багато фахівців залишає країну й їде працювати  туди, де тільки починають створювати такі компанії  - до США та Китаю. Там теж вже зрозуміли: саме вертикально інтегровані агропідприємства є найбільш конкурентоспроможними, - вважає Леонід Козаченко.  Він переконаний, що державі також дуже важливо звернути увагу на монетарну політику та кредитування АПК банківським сектором. Адже  Україні аби  потроїти виробництво с/г продукції потрібно  75 млрд доларів. Натомість банки поки що не можуть надавати не лише інвестиційні ресурси, а навіть обігові кошти для підприємств. Для цього варто створити  іпотечний банк, а також розпочати процес роздержавлення фінансового сектору. Серед інших напрямків реформ - завершення земельної реформи та відкриття ринку землі. За словами Леоніда Козаченка, залишатись лідером на світовому аграрному ринку Україні допомагає система «діджитал фармінгу» - тобто цифрового управління виробництвом.  

- Ми всі відповідальні за те, що відбувається у світі. Й маємо робити все можливе й неможливе, аби максимально використати той потужний потенціал у сільському господарстві, який має Україна. Бо лише разом ми можемо здолати голод, який щодня забирає життя 30 тисяч людей у світі, - зауважив Леонід Козаченко.

Конференція «Зерно Причорномор'я» стала  ідеальною платформою для обміну думками, обговорення ринкових тенденцій та встановлення контактів зі світовими лідерами агробізнесу. Провідні спікери сфокусувались  на огляді глобальних трендів аграрного ринку та дискутували на тему: «Чорноморський регіон: джерела та межі зростання аграрного сектору». Зокрема, генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов акцентував увагу на тому, що масштабність нинішньої конференції обумовлена посиленням конкуренції покупців за зерно України та інших країн регіону Причорномор'я.  У своїй доповіді він зупинився на сценаріях розвитку АПК у світі. Серед них -  інтенсифікація землеробства,  зростання державної підтримки та пошук найбільш прибуткових напрямків розвитку сільського господарства. Сергій Феофілов переконаний, що майбутнє  АПК України - це поєднання одразу трьох сценаріїв  - використання інтенсивного землеробства,  пошук перспективних напрямків у  агробізнесі за необхідної державної підтримки.

Генеральний директор «УкрАгроКонсалт» також спрогнозував, що  через 9-12 місяців кліматичний фактор, який був вирішальним для зростання цін на зерно у 2018 році,  перестане бути дієвим. Фокус ринку зміститься у бік зростання споживання та попиту й ціни повернуться до колишнього рівня.

Завтра XV Ювілейна Міжнародна конференція «Зерно Причорномор'я: Moving Up the Value Chain» продовжить свою роботу.  

 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування