Секторальна стратегія AgroTech — це аналіз сектору та можливостей разом із баченням потенційного розвитку напряму, який допоможе цифровізувати, автоматизувати й підвищити ефективність сільського господарства та харчової промисловості. Стратегія пропонує розглянути можливість упровадження цифрових рішень, штучного інтелекту, Інтернету речей і роботизованих систем для оптимізації виробництва й ресурсів.
«Україна має значний потенціал у сфері AgroTech завдяки унікальному поєднанню аграрних ресурсів і передових технологій. Використання штучного інтелекту, Інтернету речей та автономних систем дасть змогу значно підвищити ефективність агросектору. Наша мета — створити умови для масштабування інновацій і залучення інвестицій у цей стратегічно важливий напрям. AgroTech — це не лише цифровізація, а й нові можливості для економічного зростання. Всі секторальні стратегії так чи інакше взаємоповʼязані, і ми бачимо в цьому велику перевагу», — зазначила Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.
AgroTech — це перспективний напрям, який допоможе Україні інтегрувати технологічні рішення в стратегічно важливі сектори економіки: сільське господарство, харчову промисловість, біоенергетику та логістику.
Деякі ключові можливості, які надає AgroTech:
«70% українського AgriTech орієнтоване на зовнішні ринки. Це створює величезні можливості для міжнародної співпраці й дає змогу агротехнологічним компаніям з України пропонувати свої рішення на глобальному рівні. А в Україні інноваційні рішення, які аграрному сектору України надає ІТ-індустрія, уже підвищують її конкурентоздатність. Тому створення стратегії розвитку AgroTech в Україні — це комплексне посилення позицій ІТ-індустрії на внутрішньому й зовнішньому ринках», — зазначила Марія Шевчук, виконавча директор Асоціації IT Ukraine.
Аби реалізувати ці можливості, важливо запустити низку інноваційних проектів, які допоможуть протестувати нові технології на практиці й інтегрувати їх у реальний сектор економіки.
Для реалізації секторальної стратегії необхідно створити відповідну екосистему підтримки технологічних інновацій у сільському господарстві, що передбачає таке:
Серед потенційних пілотних проектів:
Детальніше ознайомлюйтеся із секторальною стратегією AgroTech на офіційному лендінгу WINWIN. Секторальні стратегії публікують щотижня.
Дізнавайтеся більше про WINWIN у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Linkedin.
Секторальну стратегію розвитку AgroTech розробила експертна група при Міністерстві цифрової трансформації України у співпраці Асоціації IT Ukraine за підтримки Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», що фінансується UK International Development.
Довідково. Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти та науки України й Офісом ефективного регулювання BRDO, за підтримки Проекту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Секторальні стратегії структуровані за підтримки Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», що фінансується UK International Development.
Також читайте: Agri Chain, in-house IT-компанія Астарти, запустив додаток AgriChain Cattle для сектору тваринництва
ІЦ УАК за матеріалами Мінцифри
Додаток | Розмір |
---|---|
ua_agrofoodtech.pdf | 6.83 MБ |