28.06.2022 12:45

Вже напрацьовуються рішення для розв'язання проблемних питань щодо дефіциту елеваторних потужностей - Коваль

версія для друку
28.06.2022 12:45

На півдні України розпочалися жнива. Спека, тому врожайність не дуже. Але, що турбує - де будемо зберігати новий врожай, та допоки агресор буде красти нинішній врожай? А ще, через війну в нас не вистачає фахівців. Про це йдеться в сюжеті АгроМедіаПлатформи.

 

Всім відомо, що восени Україну очікує дефіцит елеваторних потужностей для зберігання нового врожаю. Однак, за словами генерального директора УАК Павла Коваля, Україна зможе розв'язати цю проблему.

Дефіцит елеваторних потужностей виник із-за блокування портів: аграрії не змогли вивезти більшу частину старого врожаю. На додаток, частина елеваторів знаходяться на тимчасово окупованих територіях або зруйновані.

"Тому нас чекає дефіцит приблизно 10-25 млн тонн на зберігання нового врожаю.

Але ми вже сьогодні працюємо над питаннями - як ми будемо це вирішувати, - повідомив генеральний директор УАК.

За словами Павла Коваля, зараз розглядаються 3 напрямки для розв'язання проблеми дефіциту елеваторних потужностей:

  1. Ряд компаній розглядають інвестиційні проекти будівництва елеваторів на європейській території. Туди буде заведена широка колія з України.
  2. На Західній Україні інвестуються нові елеватори та розширення старих, і заводиться вузька колія з європейської території.
  3. Рукава для тимчасового зберігання. "У нас є досвід по зберіганню в них кукурудзи та пшениці. Але соняшник і ріпак складно зберігати в них".

Перші два підходи ще й не потребують перевалки зерна на кордоні.

 

Іншою проблемою є те, що війна створила дефіцит фахівців у сфері аграрної галузі. Про це повідомив президент Української аграрної конфедерації, Леонід Козаченко.

"Якщо брати сучасний підхід, то можна втілити роботизацію. Можна залучити до роботи комбайни та трактори-роботи. Це компенсує дефіцит водіїв і механізаторів.

Але, щоб забезпечити таким сучасним обладнанням підприємство, знову виникає питання коштів", - прокоментував ситуацію Леонід Петрович.

І якщо деякі професії можна замінити автоматизацією та роботами, то більшу частину професій зараз у сільському господарстві не заміниш.

Агрономи, зоотехніки, ветеринари, працівники сфер торгівлі, логістики та фінансів - це ті професії, які зараз у дефіциті в Україні, та які роботами не замінити.

 

Нагадаємо, у південних областях аграрії розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке проведено на площі 42,2 тис. га.

А тим часом московські окупанти вивозять крадене українське зерно. 

Відомо, що у вивезенні вкраденого українського зерна задіяно щонайменше 10 суден під прапорами росії та Сирії.

 

ІЦ УАК за матеріалами сюжету АгроМедіаПлатформи

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування