19.06.2018 18:00

Вже чотири банки почали активно працювати з аграрними розписками

версія для друку
19.06.2018 18:00

Аграрні розписки стають дедалі більш затребуваними не лише серед аграріїв, але й серед надавачів кредитів, у тому числі представників банківського сектору.

Підтвердженням цього є те, що в Україні з цими фінансовими інструментами працюють вже чотири банківські установи – Piraeus Bank, OTP Bank, Agroprosperis Bank та Правекс Банк, інформує Національний прес-клуб «Українська перспектива».

Банки в Україні тривалий час орієнтувалися на співпрацю з потужними сільгосппідприємствами. Зазвичай останні позичали великі суми і гарантували їх повернення достатнім заставним майном.

Проте кількість таких підприємств у національному агросекторі є доволі обмеженою, і це спонукало банківські установи до пошуку нових партнерів. Тож останнім часом вони активніше зважають на потреби в коштах малих і середніх сільгоспвиробників і підлаштовують під них свою роботу. За даними Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», станом на середину червня поточного року в Україні загалом видано 587 аграрних розписок. Загальна сума позик, залучених за новим інструментом кредитування, сягнула 3,67 млрд. грн.

Значний внесок до неї зробили саме банківські установи. Упродовж поточного року вже оформлено 405 аграрних розписок на суму 2,49 млрд. грн. Новий фінансовий інструмент Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» впроваджує спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства та Міністерством юстиції за фінансової підтримки Уряду Швейцарії.

 

ІЦ УАК за матеріалами finpost

 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування