27.12.2017 18:00

Введення митних зборів Індією спричинило падіння цін на бобові в Україні

версія для друку
27.12.2017 18:00

Індія підвищила митні збори на імпорт до країни нуту та сочевиці на рівні 30%.

Це вже відобразилось на вартості бобових, зокрема на білу та червону квасолю на внутрішньому ринку України. Так з початку грудня за даними Шувар-інфо ціни на ці продукти впали від 4 до 8 гривень за кілограм.

В Індії споживають щонайменше 14 видів бобових. Більша частина її населення — вегетаріанці. Але самостійно внутрішній попит на цю продукцію країна задовольнити  не може. Кожен рік споживання бобових в Індії збільшується. Так, у 2016 році Індія імпортувала 6,2 млн тон бобових культур, тоді як у попередньому, 2015 році, — 5,4 млн. тон.

Очікується, що в наступному році, врожай нуту та сочевиці в середині країни істотно збільшиться та задовольнить внутрішні потреби. Тому уряд Індії, з метою захисту внутрішнього виробника, прийняв рішення підняти мито на ці продукти. Відмічається, що практично відразу після офіційної заяви керівництва країни про прийняте рішення, внутрішні ціни на сочевицю в Індії виросли приблизно на 4%.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року Індія підвищила імпортне мито на горох до 50%. Тоді, в результаті поставки бобових з України, істотно скоротилися.

Ці заходи з боку Індії скоріш за все будуть мати сезонний характер. Про це заявив надзвичайний і повноважний посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті. Але українські виробники бобових вже відчули негативний вплив. За словами спеціаліста із закупівель «Української зерноторгової компанії» Олексія Бондаренко,  протягом останніх трьох тижнів закупівельні ціни на горох зменшились в середньому на 15-17% — до 5500 гривень за тонну.

«Це майже на рівні його собівартості. Дрібні й середні виробники не хочуть продавати товар за цими цінами. Вони притримують горох «до кращих часів», — зазначив він.

За словами директора консалтингової компанії «УкрАгроКонсалт» Сергія Феофілова, подальша ситуація з цінами на бобові буде залежати від того, як швидко трейдери знайдуть нові ринки збуту. Серед можливих претендентів експерт називає країни Африки та Близького Сходу.

«За кілька останніх сезонів фермери, які насправді є ключовими постачальниками нішевих культур, звикли до високого рівня маржі на зернобобові. Вони не поспішатимуть і не продаватимуть продукцію за безцінь», — упевнений Сергій Феофілов.

ІЦ УАК за матеріалами http://www.agravery.com

 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування