03.03.2025 16:44

Втрати для агроекспортерів можуть сягнути $3,5 млрд у разі повернення тарифних квот і мит ЄС, - міністр

версія для друку
03.03.2025 16:44

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль наприкінці минулого тижня провів нараду із представниками асоціацій, спілок, організацій. У зустрічі також узяли участь перший заступник міністра Тарас Висоцький, заступники міністра Денис Башлик, Людмила Шемелинець і державний секретар Мінагрополітики Олександр Бірюков.

Учасники засідання обговорили майбутнє торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС. Зокрема, можливі сценарії подальшої лібералізації торгівлі між Україною та ЄС. Як зазначив міністр, сьогодні вкрай важливо сформувати єдину переговорну позицію від агрогалузі та зробити процес експорту безперервним, навіть після можливого завершення АТЗ.

«Агросектор є критично важливим для економіки України. У 2024 році він забезпечив 15,7% ВВП та 59,3% валютної виручки від експорту. Саме тому ми маємо максимально зосередитися на переговорах щодо нового торгівельного режиму з Євросоюзом», - наголосив Віталій Коваль.

За його словами, сьогодні перед аграріями є кілька викликів.

«Чинний режим автономних торгівельних заходів (АТЗ) завершується 5 червня 2025 року. Якщо до цього часу не буде нової домовленості, Україна повернеться до тарифних квот і мит, що діяли до 2022 року. Це означатиме значні втрати для агроекспортерів, які можуть сягнути $3,5 млрд, і серйозний удар по економіці загалом», - підкреслив очільник Мінагрополітики.

Віталій Коваль подякував усім учасникам наради за активну позицію та конструктивний діалог і закликав гуртуватися для ефективної комунікації з європейськими партнерами, адже попереду складна робота: «Впевнений, якщо ми будемо діяти спільно, то зможемо захистити інтереси українського агросектору!» - зазначив міністр.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування