28.07.2022 09:31

ВРУ 27.07.22 прийняла 3 важливі закони для бізнесу

версія для друку
28.07.2022 09:31

Парламентом України вчора (27.07.2022) було ухвалено такі три законодавчі акти:

 

  • Закон про акціонерні товариства №2493

Прийнятий Закон визначає порядок створення, діяльності, припинення та виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів.

Закон спрямований на вдосконалення та подальшу гармонізацію законодавства про акціонерні товариства шляхом: запровадження механізму проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування; приведення ряду його норм у відповідність до законодавства ЄС, надання можливості запровадження в акціонерних товариствах однорівневої структури управління товариством, врегулювання питання відповідальності посадових осіб акціонерного товариства. 

Крім цього, відповідні зміни вносяться до Цивільного, Господарського, Кримінального процесуального кодексів України, законів України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про депозитарну систему в Україні» та ряду інших законодавчих актів України.

 

  • Закон про внесення зміни до розділу XXІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що використовуються для забезпечення зберігання зернових та/або олійних культур №7548-1

Парламент підтримав Закон №7548-1, який звільняє від оподаткування ввізним митом імпорт мішків, рукавів та спецобладнання для зберігання зернових на полях. Це шанс врятувати урожай в умовах переповнених сховищ та поки незначних обсягів експорту української агропродукції.

«Станом на 1 липня залишки минулорічного врожаю зернових та зернобобових складали близько 18 млн тонн, також наші аграрії вже зібрали понад 6,5 млн тонн. Прогнозуємо, що загалом урожай сягне 65 млн тонн. А отже питання, де його зберігати, стоїть дуже гостро, - зазначає Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. - Спеціальні рукави та обладнання для навантаження - нині один з варіантів, який, нехай тимчасово, але розв'яже проблему зберігання збіжжя. Попит на них вже провокує дефіцит та зростання ціни, а тому маємо зробити все можливе, аби аграрії могли їх придбати. Скасування мит - один з таких способів».

За оцінками експертів Україні зараз потрібно до 80 тисяч таких рукавів. Звільнення від ввізного мита здешевить їхню вартість та пришвидшить процедуру закупівлі.

«Ми також розглядаємо й інші способи збереження врожаю. Обговорюється ідея держпідтримки аграріїв та українських  виробників таких рукавів. Є варіант залучити міжнародних партнерів до будівництва підлогових складів зберігання зерна. Усі ці кроки допоможуть нам підтримати аграріїв, які збережуть і реалізують урожай за ринковими цінами, а отже виплатять зарплати працівникам, орендну плату пайовикам. Це також поштовх посіяти поля восени, а отже підтримати українську економіку та забезпечити продовольчу безпеку нашої країни», - підсумував Олександр Гайду.

 

  • Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану" №7317

Прийнятий Закон зупиняє у період воєнного стану вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень, боржниками за якими є підприємства оборонно-промислового комплексу, визначені у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, органи військового управління, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, які входять до складу Збройних Сил України.

Крім того, ухвалений документ на час війни зупиняє вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень, боржниками за якими є юридичні особи (фізичні особи – підприємці), які здійснюють діяльність з виробництва, передачі, розподілу, постачання електроенергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», діяльність з водопостачання та водовідведення відповідно до Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», діяльність з транспортування, постачання, розподілу та зберігання природного газу відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, тваринництва, виробництва харчових продуктів, надання доступу до мережі Інтернет, виробництва вакцин, космічну діяльність відповідно до Закону України «Про космічну діяльність» тощо.

 

Також нагадаємо, що на доопрацюванні перебуває Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України (№ 7441-1). Про це раніше повідомляв перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

 

Також варто зазначити, що вчора Верховна Рада України прийняла ще один Закон. Він не стосується бізнесу, але може стосуватися всіх нас. Тому про нього буде корисно знати - Закон про внесення зміни до пункту 10-2 розділу ХІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про виконавче провадження" щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану №7531.

Як виходить із назви, даний Закон забороняє на період дії воєнного стану примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Як зазначає Железняк, норма закону розповсюджується на послуги в територіальних громадах, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, або якщо стягнення за житлово-комунальні послуги здійснюється щодо нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи та було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій.

Крім того, депутати найближчим часом планують впровадити мораторій на підвищення тарифів на ЖКП.

 

Артем Гавриш, аналітичний департамент УАК за матеріалами ВРУ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування