18.09.2020 09:58

Врожаї пізніх культур у Південно-Східній Європі постраждали внаслідок посухи

версія для друку
18.09.2020 09:58

Агентство з моніторингу врожаю (MARS) Комісії ЄС знизило прогнози врожайності для всіх ярих культур у вересні. Від несприятливих погодних умов особливо постраждали Румунія, Болгарія, Греція і південь України.

Зазначається, що у багатьох регіонах Європи від спеки та посухи постраждали посіви кукурудзи, цукрових буряків і картоплі.

Найгірша тенденція до зниження спостерігалася для кукурудзи і соняшнику, проте врожайність цукрових буряків, картоплі та сої також виявилася гіршою, ніж очікувалося чотири тижні тому.

«У південно-східній Європі, особливо в східній Румунії, східній Болгарії і південній Україні, переважають сильно посушливі умови, негативного впливу від яких зазнають в основному врожаї кукурудзи та соняшнику», — йдеться в повідомленні MARS.


Окрім цього, посуха також поширилася на північний схід Греції, найважливіший соняшниковий регіон країни. У центральній Україні на врожайності кукурудзи негативно позначився хронічний дефіцит опадів.

У Західній Європі після серпневої спеки температура дещо знизилася. Однак у значній частині Франції, Бельгії, Люксембургу, західній Німеччині і на півдні Нідерландів досі зберігається дефіцит опадів. У свою чергу це ще більше знижує очікувану врожайність ярих культур в цих регіонах.

ІЦ УАК за матеріалами Superagronom


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування