11.04.2018 16:00

Врожай зернових може вирости до 62 млн тонн

версія для друку
11.04.2018 16:00

"У цьому році загальний валовий збір врожаю буде на рівні 62 млн тонн. На 2017/2018 МР експорт становитиме 41 млн тонн, у наступному маркетинговому році прогнозуємо зростання експорту не менше ніж на мільйон тонн", - повідомила аналітик зернового ринку "УкрАгроКонсалт" Марина Сич під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За її словами, в цьому році спостерігається конкуренція між посівами культур, у зв'язку з тим, що строки сівби ранніх і пізніх ярих практично зійшлися.

"Зараз є буквально тиждень, щоб виконати план із сівби ячменю, оскільки далі необхідно буде починати сівбу кукурудзи і соняшнику. Питання виконання плану посіву ярого ячменю залишається відкритим", - зазначила М.Сич.

"УкрАгроКонсалт" за таких умов очікує, що посівні площі під ячменем в цьому році скоротяться, урожай становитиме близько 7,7-7,8 млн тонн, у разі якщо аграрії встигнуть виконати план із сівби ячменю, урожай може становити 8 млн тонн проти 8,3 млн тонн у 2017 році.

Посівні площі під кукурудзою, на думку агентства, залишаться на рівні минулого року, можливе незначне зростання площ, якщо необхідно буде компенсувати скорочення посівів ячменю. Урожай кукурудзи прогнозують на рівні 26 млн тонн, у разі збільшення посівних площ - 28 млн тонн, проти 24,1 млн тонн у 2017 році.

У зв'язку зі збільшенням посівів пшениці, "УкрАгроКонсалт" очікує, що врожай цієї культури буде на рівні не нижче минулого року - 26 млн тонн.

Посівні площі під соняшником залишаться на рівні минулого року, в агентстві не виключають розширення площ, урожай може вирости до 14,2-14,5 млн тонн проти 12,2 млн тонн в 2017 році.

Щодо сої "УкрАгроКонсалт" очікує невелике скорочення площ, урожай в 2018 році становитиме близько 3,6, -3,7 млн тонн проти 3,9 млн тонн у минулому році.

Площі сівби озимих збільшилися порівняно з торішніми за рахунок розширення посівів пшениці і рапсу і, на думку агентства, благополучна зимівля озимих культур залишає мало простору для ярих культур.

"У складних сформованих кліматичних умовах у виграші залишаться ті підприємства, які зможуть налагодити ефективне управління своїм ресурсами", - сказав генеральний директор консалтингового агентства "Украгроконсалт" Сергій Феофілов.

За його словами, обсяг експорту залежатиме від врожаю, тоді як в агентстві впевнені, що в грошовому вираженні вартість сукупного експорту з України може збільшитися, внаслідок того, що глобальні тенденції до кліматичних змін сприяють певному зростанню цін, саме на ті зернові, що виробляє та експортує Україна.

"Зростання цін, яке ми зараз бачимо, буде досить короткостроковими, зараз працює в першу чергу кліматичний фактор. Водночас ми прогнозуємо, що в довгостроковій перспективі зростання цін на аграрну продукцію буде повільним і обмеженим. Йдеться про наступні сім-вісім років, або й десять", - зазначив С.Феофілов.

ІЦ УАК за матеріалами interfax

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування