За прогнозами експертів, валовий збір озимої пшениці в 2019 році сягне 25,3 млн тонн, що на 0,6% менше в порівнянні з прогнозом на поточний рік. Про це повідомив Юрій Лупенко, директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».
«Дещо більше знизиться виробництво озимого ячменю — в межах 3%, озимого жита — до 20%», — зазначив Юрій Лупенко.
За його словами, витрати на 1 га в 2018/19 МР в порівнянні з попереднім роком зросли в середньому на 11% і при виробництві пшениці становитимуть в середньому 12,5-13,5 тис. грн в залежності від регіону, жита — 9,1-10 тис. грн.
«Рівень витрат в 2019 році залежатиме від стабільності національної валюти, оскільки значна частина матеріальних витрат коригується розміром цін на нафтопродукти і газ, які імпортуються», — відзначив Юрій Лупенко.
Повідомляється також, що підвищення цін на деякі ЗЗР пов'язано з подорожчанням їх виробництва.
На український ринок негативно вплинула ситуація в Китаї. Там посилили екологічні норми, і країна взяла курс на скорочення виробництва ЗЗР, діючих речовин і проміжних хімічних продуктів. У виграші опинилися ті аграрії, які купував препарати заздалегідь. В цілому, ціна одного літру або кілограму препарату зросла на 10-15%.
Багато агрохолдингів повідомляють, що до початку осінньої посівної вони в повному обсязі забезпечені посівним матеріалом, добривами та ЗЗР.
ІЦ УАК за матеріалами superagronom