28.05.2024 09:21

Внаслідок повномасштабної війни було знищено близько 30% усього потенціалу агросектору

версія для друку
28.05.2024 09:21

Виклики перед аграрним сектором через повномасштабне вторгнення росії – безпрецедентні. Сільгоспвиробники зазнають значних збитків і питання підтримки аграріїв дуже актуальне.

На цьому наголосив Державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Канцурак під час відкриття онлайн-воркшопу для банківських установ щодо нових інструментів фінансування малих і середніх агровиробників. Захід організовано Мінагрополітики спільно з ДАР і Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

«Внаслідок повномасштабної війни було знищено близько 30% усього потенціалу агросектору, майже 20% сільськогосподарських земель окуповано. Великі площі заміновані чи забруднені вибухонебезпечними предметами. Відтак, питання забезпечення фінансування та підтримки сільгоспвиробників актуальне, як ніколи. Державний аграрний реєстр і Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві були створені саме із цією метою», - наголосив Віктор Канцурак.

За словами члена правління Фонду Інесси Андрієтті, опитування понад 2 тисяч малих фермерів показує, що більша частина аграріїв планують розширити виробничі площі та залучити для цього інвестиції.

«56% агровиробників у 2024 році планують розширити виробництва, а 53% фермерів збираються отримати інвестиційні кредити на придбання землі. Ці дані дають розуміння, наскільки гарантії Фонду є затребуваними серед аграріїв сьогодні», - зазначила Інесса Андрієтті.

Голова правління Фонду Олег Приходько розповів про умови отримання гарантій агровиробниками і запропонував банкам долучатися до співпраці. 

«Ми активно співпрацюємо з трьома банками та плануємо залучати нові фінансові установи. Це значно розширить можливості щодо кредитування якомога більшої кількості зацікавлених аграріїв», - зазначив Олег Приходько.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування