01.12.2017 14:38

«Вітчизняне законодавство має сприяти розвитку молочної галузі України», - Леонід Козаченко

версія для друку
01.12.2017 14:38

Десята Всеукраїнська конференція за міжнародної участі «Молочний бізнес-2017», організаторами якої виступили Спілка молочних підприємств України та компанія Інфагро, зібрала провідних операторів молочного сектору з України та багатьох країн світу, які обговорили проблеми та перспективи галузі. Йшлося про розвиток молочної індустрії України та світу, маркетингові, технологічні та регуляторні зміни у цій сфері, а також проблеми та новації   у переробці молока.

Відкриваючи другу сесію конференції, президент УАК, народний депутат Леонід Козаченко наголосив, що для успішного  виведення переробної промисловості України на європейський  рівень розвитку необхідно залучати значні інвестиції.

За оцінками експертів, у  середньодовгостроковій перспективі потрібно приблизно від  15 до  25 млрд доларів, які дозволили б значно покращити переробку сировини, вийти на світовий та  внутрішній ринок із сучасною продукцією високої якості.

Окремо Леонід Козаченко зупинився на перспективах вступу України до ЄС. «Якщо прагнемо стати повновправним гравцем на європейських ринках, необхідно  скорелювати 100%  вітчизняного законодавства із законодавстом Євросоюзу. За останні 10 років було адаптовано лише 30% законодавства. За таких повільних темпів ми будемо, на жаль, ще принаймі тридцять років відтерміновувати   своє можливе членство в европейській спільноті,» - заявив Леонід Козаченко.

За його словами, комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради є лідером з підготовки законопроектів,  але є певні нарікання щодо їхньої якості. Зокрема, іноді виникають декілька  альтернативних  законопроектів, які  відображають інтереси інших політичних парламентських угрупувань. При цьому процес прийняття рішень відтерміновується. Ці колізії  - показник відсутності належної консолідації  у вищому законодавчому органі при вирішенні проблем вітчизняного  АПК.

Уряд також має право законодавчої ініціативи,  але законопроекти Кабінету Міністрів мають завжди більше часу для проходження погоджень та обговорень, що гальмує темпи прийняття відповідних законів для АПК.

«Держава має  робити все можливе і неможливе,   аби вітчизняне законодавство сприяло розвитку молочної галузі; виробництво молочної продукції ставало прибутковим, а її  споживач був задоволений високою якістю та доступною ціною», - переконаний президент УАК Леонід Козаченко.  

На завершення сесії він закликав присутніх на конференції операторів молочного ринку впевненіше об’єднувати свої зусилля  в профільній асоціації - Спілці молочних підприємств України, яка з метою прискорення наступної імплементації, буде  активніше напрацьовувати проекти законодавчих та підзаконних актів, розробляти необхідні  нові технічні регламенти для виробництва  власної продукції, як це роблять профільні асоціації  деяких інших галузей економіки.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування