Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль у складі офіційної делегації України цього тижня зустрівся з лідером Сирії Ахмадом аш-Шараа та керівництвом сирійської адміністрації.
Сторони обговорили питання забезпечення Сирії продовольством.
Віталій Коваль нагадав, що Україна в рамках президентської ініціативи «Grain From Ukraine» відправила до Сирії 500 тонн пшеничного борошна.
Також під час зустрічі говорили про налагодження торгівельних відносин, зокрема про постачання української агропродукції до Сирії.
«У Сирії сьогодні велика потреба в борошні, пшениці, олії та цукрі. Важливий для Сирії й обмін досвідом. Тут зацікавлені в навчанні студентів в аграрних вишах України та трансфері наших технологій, наприклад, у напрямку розвитку насінництва. А також цікаве наше вміння - попри війну зберегти сталість агросектору та продовжити забезпечувати продовольчу безпеку світу», - підкреслив Віталій Коваль.
Міністр агрополітики наголосив сирійському лідеру, що там де важко, українці поруч. Адже Україна проходить той же шлях війни і такі ж трансформації, як Сирія.
Віталій Коваль обговорив із сирійським колегою напрями співпраці в агросекторі
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль у рамках візиту до Сирії зустрівся з міністром з питань сільського господарства доктором Мохамедом Аль Ахмадом.
«Дуже конструктивна зустріч із сирійським колегою. Проговорили чіткий перелік товарів, які потрібні країні. В першу чергу, Сирію цікавлять продукти тваринництва – м'ясо і молочні продукти. Також пшениця, ячмінь, олія, цукор, борошно. Адже за правління режиму Асада були дуже великі мита на поставку продуктів в Сирію для того, щоб контролювати імпорт і наживатись на цьому», - наголосив Віталій Коваль.
За його словами, з метою зняття мита на українську продукцію та продовольство буде створена спільна робоча група на рівні Мінагрополітики України та Міністерств економіки і торгівлі та сільського господарства Сирії.
Крім того, міністри обговорили логістичні шляхи постачання української продукції до Сирії, взаємодію в банківському секторі. Також визначили завдання, над якими треба попрацювати двом сторонам, щоб торгівля між Україною та Сирією була якомога комфортнішою та простішою у сфері постачання агропродовольства та забезпечення продовольчої безпеки.
Віталій Коваль зазначив, що Сирія також зацікавлена у трансфері технологій з України, зокрема в галузі меліорації, гідроінженерії, тому що більшість земель країни потребують зрошення. Крім того, обговорили можливості взаємної торгівлі: з України – пшениці, ячменю, олії, цукру та борошна, із Сирії – горіхів і фруктів.
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль у межах урядового відрядження в Сирію провів ряд зустрічей і в Лівані
Зокрема, поспілкувалися з бізнесом, місцевим патріархом Маронітської (східнокатолицької) церкви й українською громадою в українському культурному центрі.
Міністр також зустрівся з ліванськими бізнесменами-представниками понад 12 компаній, які займаються імпортом, борошномелами, трейдерами, підприємцями, які купують продукти харчування, мʼясо та зернові з України. За словами Віталія Коваля, ліванські підприємці імпортують десятки тисяч тонн ВРХ. Нещодавно почали завозити в Ліван й овець. Міністр наголосив, що саме в напрямку скотарства через дефіцит мʼяса можна розвивати співпрацю з українськими аграріями.
«Сьогодні ми експортуємо в Ліван продукцію на понад 400 млн доларів, хоча потенціал - 1 млрд. Саме тому завдання Мінагрополітики - наростити експорт нашої продукції в Ліван. Обговорив з їхнім бізнесом, що необхідно зробити для збільшення товарообороту. Ліванські підприємці зауважили на деяких бюрократичних моментах і логістичних проблемах. Тепер чітко розумію, що потрібно спростити у процедурах. Ліван - для нас важливий торговий партнер, тому працюватимемо над розвитком наших стосунків і далі», - підкреслив Віталій Коваль.
Також Міністр відзначив, що в Лівані дуже активна українська громада. Під час зустрічі з її представниками обговорили питання, які хвилюють українців: логістичне сполучення з Україною та збільшення вітчизняних продуктів у ліванських магазинах За словами Віталія Коваля, дуже відчувається дефіцит молочки та мʼясних виробів. Міністр закликав діаспору бути амбасадорами України: популяризувати наші продукти, наголошуючи на їхній якості.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики