25.09.2024 16:01

Віталій Коваль обговорив з асоціаціями молочної галузі пріоритети розвитку

версія для друку
25.09.2024 16:01

Наслідки війни, процес євроінтеграції та пріоритетність відновлення і розвитку молочної галузі України розглянули на нараді із представниками профільних асоціацій під головуванням Міністра агрополітики Віталія Коваля.

У засіданні також узяли участь перший заступник міністра Тарас Висоцький і голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

«Ріст тваринницької галузі, зокрема виробництва і переробки молока – важливий напрям розвитку агросектору. Для цього необхідний постійний діалог між державою і підприємцями, щоб зрозуміти проблеми галузі, а також спільно визначити пріоритети розвитку та сформувати державну політику підтримки. Тому необхідно розвивати глибоку переробку та виробництво молочної продукції з доданою вартістю», - наголосив Віталій Коваль.

За його словами, щоб зробити молочну галузь успішною, необхідно сконцентрувати увагу на кількох напрямках розвитку агросектору та молочної галузі, зокрема:

  • Євроінтеграційні процеси. Адаптація до вимог ЄС підвищить якість і безпечність молока та молочних продуктів і зробить їх більш конкурентоспроможними. Тому агропідприємцям треба активно долучатися до вивчення європейських норм і стандартів у молочній галузі.
  • Відкриття нових ринків експорту. Ринок ЄС є одним із найближчих великих ринків для України, але необхідно розширювати ринки збуту.
  • Допомога агропідприємцям на прифронтових територіях.
  • Глибинна переробка, перехід до агроіндустріальної країни. Як наголосив Віталій Коваль, минулого року середня ціна за тонну експорту української агропродукції склала 309 доларів, тоді як у Франції, Угорщині та Польщі тонна коштує понад 1000 доларів.
  • Зрошення. Цьогоріч через посуху врожай пізніх культур очікується меншим близько на 15%. Тому вода повинна стати доступною для фермерів. Це має прямий вплив на успішний розвиток молочної галузі.

Зі свого боку представники молочних асоціацій констатували, що внаслідок війни втрати у тваринницькій галузі складають 52%. Тому один із серйозних викликів – брак обігових коштів. Зокрема, програма «Доступні кредити 5-7-9» допомагає фермерам підтримувати діяльність господарств, і дуже важливо її продовжувати.

У нараді взяв участь і генеральний директор ВГО "Українська аграрна конфедерація" Павло Коваль. Він зазначив, що поки що складних запитань перед молочною галуззю постало більше, ніж відповідей на них, та відзначив, що атмосфера на нараді була діловою та конструктивною.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування