20.01.2025 10:14

Віталій Коваль і Джем Оздемір обговорили з українськими та німецькими агроасоціаціями напрями співпраці

версія для друку
20.01.2025 10:14

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль разом із німецьким колегою Джемом Оздеміром зустрівся із представниками українських і німецьких аграрних асоціацій, а також із керівниками великих холдингів, зернотрейдерами, власниками агропромислових і продовольчих бізнесів.

Віталій Коваль наголосив, що Україні важливо чути німецький бізнес та обґрунтувати їхні застереження. Міністр зауважив, що українські фермери не йдуть в Європу за дотаціями. Перш за все, вони хочуть зрозумілих і відкритих правил для всіх.

«Україна — великий ринок збуту для європейських товарів, які використовуються в агровиробництві. Наприклад, імпортна складова у виробництві нашої кукурудзи складає 75% - це насіння, засоби захисту рослин, техніка, добрива. А щоб виростити українське зерно, ми щороку ззовні завозимо продукції на близько 14 млрд дол. Тому звісно в українського фермера виникає логічне питання: «Якщо я так багато купив для вирощування продукції, невже я не маю права її продавати на європейські ринки?». І продавати лише за тими правилами, які ми узгодимо з іншими країнами. Мінагрополітики готове напрацювати системні та справедливі рамки за кількістю, терміном поставки продукції», - підкреслив Віталій Коваль.

Міністр також спростував кілька міфів, які розповсюджує росія проти української агропродукції. Наприклад, що Україна — це про олігархів та агрохолдинги. Насправді, за його словами, великий бізнес займає лише 23%, інші 77% - це середній і малий.

Ще одна дезінформація, що український цукор обвалює ринок Європи. Але, зауважує Віталій Коваль, Європа щороку імпортує з інших країн до 3 млн тонн цукру. Україна ж має квоту на цей рік лише 109 тисяч тонн. Це у 15 разів менше. Тому, Україна — не загроза, а партнер.

Наприкінці зустрічі її учасники домовилися про створення спільної платформи для обговорення важливих питань між українськими та німецькими асоціаціями.

 

Віталій Коваль у Берліні обговорив співпрацю в агросекторі з європейськими колегами

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль у рамках участі в 17-й Берлінській конференції міністрів сільського господарства провів ряд двосторонніх зустрічей.

Зокрема, обговорив співпрацю в агросекторі між країнами з міністром продовольства і сільського господарства Норвегії Гейром Поллестадом, міністром сільського господарства, рибальства та продовольства Королівства Іспанія Луїс Планас Пучадесом, міністром продовольчої безпеки та сільського господарства Великої Британії Деніелом Зейхнером. Також провів зустрічі з колегами-міністрами із Люксембургу, Нідерландів, Фінляндії тощо.

Серед основних тем: підтримка Сирії через президентську ініціативу «Grain From Ukraine».

«Україна демонструє реальні результати: 21 вантажівка зерна вже доставлена до Сирії, яка нині переживає важку кризу в економіці та агросекторі. Ми горді, що наші фермери допомагають іншим країнам долати гуманітарні виклики. В рамках цієї ініціативи В. Зеленського донорські кошти використовуються на закупівлю продукції українських фермерів і передачу її тим, хто цього потребує. Це не лише допомога світу, а й підтримка нашої економіки», - наголосив Віталій Коваль.

Крім того, міністри обговорили співпрацю у сфері дослідження ґрунтів. За словами Віталія Коваля, 512 тис. га сільськогосподарських земель в Україні потребують розмінування. Для України важливо повернути ці території в обіг, і тут відкривається величезний потенціал для спільних наукових досліджень. Міністр запросив партнерів до співпраці у цій сфері, адже цей досвід може бути корисним і для інших країн.

Також Віталій Коваль наголосив на питанні мобільного резерву продовольства: «Ми працюємо над створенням мобільних запасів продовольства, щоб ефективно реагувати на глобальні продовольчі кризи. Чим більше резервів ми створимо, тим краще зможемо допомагати світу. Йдеться як про будівництво овочесховищ в Україні, так і про створення наших продовольчих хабів на інших континентах».

Ще одна з важливих тем обговорень: верифікація викраденого зерна. За словами міністра, Україна разом з партнерами розпочинає роботу з ідентифікації зерна, викраденого росією. Віталій Коваль підписав відповідний меморандум із британськими та литовськими партнерами. Це важливий елемент відновлення справедливості та захисту інтересів українських фермерів.

«Наші партнери висловлюють солідарність з Україною, підтримують нас у боротьбі за демократію та мир у світі. Ми вдячні за таку підтримку й будемо продовжувати працювати для зміцнення аграрного сектору в Україні та допомоги іншим країнам», - резюмував Віталій Коваль.

 

Міністр: На Берлінській конференції міністрів сільського господарства Україна домоглася важливого результату

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль узяв участь у 17-ї Берлінській конференції міністрів сільського господарства. Цього року захід відвідали близько 80 міністрів з різних країн.

Міністр наголосив, що Україна домоглася важливого результату: у підсумкове комюніке конференції внесено додатковий пункт.

Ідеться про:

  • Засудження війни в Україні та її впливу на глобальну продовольчу безпеку.
  • Недопустимість блокування будь-яких логістичних і продовольчих шляхів, в тому числі і через Чорне море.

«Це одноголосно засудили та підтримали всі міністри. І це надзвичайно важливо, адже такі рішення ухвалюються на міжнародних майданчиках і піднімаються на найвищий рівень обговорення», - підкреслив Віталій Коваль.

Під час свого виступу міністр також наголосив на ініціативі Президента України «Grain from Ukraine», яка вже стала ключовим інструментом у боротьбі з продовольчими кризами. За його словами, із 2022 року, за підтримки країн-партнерів, понад 282 тис. тонн аграрної продукції доставлено до 13 країн Африки й Азії. Це допомогло нагодувати понад 11 млн людей у світі.

«Україна сьогодні — це не лише країна, яка бореться за свою незалежність. Ми - країна, яка бореться за доступ до їжі для кожного у світі», - наголосив Віталій Коваль.

Віталій Коваль також зазначив, що для реагування на виклики, повʼязані з продовольчою безпекою, важливо мати мобільні резерви продовольства у всьому світі та подякував усім партнерам за підтримку, солідарність і готовність діяти для забезпечення сталості й адаптивності у глобальній продовольчій системі.

 

Читайте також: Україна розглядає розвиток аграрної галузі через призму війни, - Віталій Коваль. 200 тис. фермерів служать у ЗСУ та захищають свою країну. Тому в агрогалузь треба залучати більше молоді та жінок.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування