10.08.2018 17:00

Виробники збільшили виручку від експорту овочів на 35%

версія для друку
10.08.2018 17:00

Українські виробники на 34,3% збільшили експортну виручку від реалізації за кордон свіжих та перероблених овочів, картоплі та бобових культур протягом перших семи місяців поточного року порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Про це повідомляє Ukrainefood.org.

Так, протягом цього періоду Україна отримала $110 млн від реалізації цієї продукції на експорт.

Найрізкіше збільшення експорту відбулося в категорії бобових культур, сезон реалізації яких в поточному році розпочався раніше, ніж завжди. Якщо минулого року перші великі партії бобових були експортовані лише в серпні, то цьогоріч експортувати продукцію українські виробники та трейдери почали вже в червні. Приріст експорту за цією категорію склав майже $15 млн.

Також відчутно, на 16% та майже $10 млн, збільшилася виручка від реалізації сушених бобових культур.

Значним було зростання експорту заморожених овочів, яких було вивезено майже вдвічі більше, ніж рік тому за перші сім місяців. Приріст експортної виручки за цією категорією склав $2,1 млн.

Фахівці пояснюють зростання експорту заморожених овочів різким збільшенням кількості підприємств, що займаються заморожуванням овочів, ягід та фруктів внаслідок стрімкого збільшення виробництва малини в України.

Крім того, в 3,7 рази збільшився експорт капусти, що забезпечило додатково майже $1 млн експортної виручки. Найсуттєвіше зменшення виручки відбулося по картоплі та помідорах, на $0,9 млн та $1,3 млн відповідно.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування