08.12.2017 16:06

Виробники плодово-ягідної продукції можуть отримати держпідтримку ще у 2017

версія для друку
08.12.2017 16:06

У 2017 році Мінагрополітики прийнято рішення не лише про погашення кредиторської заборгованості перед суб’єктами господарювання у сумі 176,4 млн гривень, а й відшкодування витрат поточного року на закладення насаджень, догляд за ними, спорудження шпалери, будівництво систем краплинного зрошення. 

На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, повідомляє прес-служба відомства.

Заступник міністра зауважила, що на зазначені цілі планується виділення 65,0 млн гривень, а для компенсації витрат  на будівництво холодильників з РГС, камер швидкого заморожування фруктів, придбання ліній товарного обробітку плодів, спеціалізованих механізмів та техніки — 57,9 млн гривень. Термін подання документів — до 15 грудня 2017 року, відповідно до порядку використання коштів, затвердженого постановою КМУ від 15.07.2005 № 587.

Підтримка розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства буде продовжуватись і у 2018 році.

«Динаміка розвитку садівництва та ягідництва в Україні стимулюється попитом на зовнішньому ринку. Найбільш популярні у країнах ЄС ягоди — малина, ожина, лохина та журавлина. Зерняткові, кісточкові, смородина та суниця переважно знайшли споживача на ринку країн СНД. Державна підтримка та практичні знання — гарна передумова не тільки зростання обсягів виробництва ягід та фруктів, але й розширення експортних можливостей сільгоспвиробників та диверсифікації постачань на європейський ринок», — відмітила Олена Ковальова.

Нагадаємо, імпорта українських свіжих ягід та фруктів  на європейський ринок продовжує зростати. 

ІЦ УАК за матеріалам agravery.com


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування