11.12.2015 15:57

Виробники олії закликали обмежити експорт сої та ріпаку

версія для друку
11.12.2015 15:57

Асоціація "Укроліяпром" заявляє про недозавантаженість переробки і просить Кабмін перешкодити вивезенню сировини на експорт."У нас потужності — 16 млн тонн, соняшнику (виробляється в рік) — 10 млн тонн. Потужності завантажені тільки на 60%. У нас сої — 4 млн тонн, ріпаку — майже 2 млн тонн, ці культури масово вивозяться", — сказав генеральний директор асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук.

За його словами, тих 4,5 млн тонн сої і ріпаку, що вивозяться, вистачило б на чотири місяці роботи заводів.

В якості вирішення питання Капшук запропонував або введення експортного мита, або невідшкодування ПДВ при експорті.

Тим часом міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус виступив категорично проти введення подібних заходів.

"Я як міністр — проти введення експортного мита на сою. Ми у бідних аграріїв і так забираємо спецрежим з ПДВ. Ще й забирати можливість експортувати за ринковою ціною? Це не зовсім правильно", — сказав він.

Прем'єр-міністр України Арсенію Яценюк звернувся до гендиректора "Укроліяпром" з проханням направляти експорт соняшникової олії на американський ринок.

"Мені сказали, що до вас звернулися з пропозицією про освоєння американського ринку. Ваші ж заявили, що їм не цікавий цей ринок. Перевірте це, будь ласка, оскільки американці дуже хочуть нашу олію. Ми експортуємо всього-на-всього 5,5 тис. тонн, а можемо більше", — сказав прем'єр-міністр.

 

ІЦ УАК за матеріалами Agravery

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування