30.05.2024 10:35

Вирішення питання "сірого" експорту зернових дозволило б не збільшувати податки та ціни на електроенергію, - Леонід Козаченко

версія для друку
30.05.2024 10:35

Якби питання із "сірим" експортом зерна було вирішене, владі не довелося б підвищувати податки для бізнесу і збільшувати ціни на електроенергію для населення.

"Сірий" експорт зернових сильно позначається на державному бюджеті України. Якби питання було остаточно вирішене, владі не довелося б збільшувати податки для бізнесу і піднімати ціни на електроенергію. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

"Я погоджуюся, що це ("сірий" експорт зерна - ред.) не нормально, і карати треба всіх причетних до схем - і виконавців, і тих, хто їм допомагає, але на це потрібна політична воля. Тому тут потрібно давно ставити крапку. Бюджет дуже багато втрачає (через "сірий" експорт зернових - ред.)", - зазначив Козаченко.

Він нагадав, що наразі влада планує збільшити податкове навантаження на бізнес, а також підвищити ціни на електроенергію для населення. Однак цього, за словами Козаченка, не довелося б робити, якби експорт зернових відбувався "в білу".

"Багато грошей можна було б перекрити, якщо припинити експорт "у сіру". Тому що це дуже сильно позначається на бюджеті", - зазначив він.

Козаченко пояснив, що "сірий" експорт стає можливим через готівкові розрахунки, а також через видачу фіктивних документів фіскальними органами. За його словами, фіскали отримують 10% за оформлення фальшивих документів.

ІЦ УАК за матеріалами UNN

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування