18.06.2024 13:26

Віктор Канцурак: Поглиблення співпраці в молочній галузі між Україною та Польщею – один з важливих напрямів діяльності Мінагрополітики

версія для друку
18.06.2024 13:26

У польському місті Білосток відбулася зустріч представників молочного сектору України та Польщі. У зустрічі взяли участь Державний секретар Мінагрополітики України Віктор Канцурак і державний секретар міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі Стефан Краєвський. Молочні асоціації представляли Спілка молочних підприємств України та Польська молочна палата.

Віктор Канцурак наголосив, що поглиблення співпраці в молочній галузі між Україною та Польщею – один з важливих напрямів діяльності Мінагрополітики. Наразі 59 українських компаній мають дозволи на експорт молочної продукції до Європейського Союзу. І подібна зустріч – ще один крок у розширенні та зміцненні співпраці між українськими та польськими виробниками молочної продукції.

Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ визначає польсько-українську співпрацю у таких питаннях:

  • сприяння та підтримка намірів українського молочного сектору щодо гармонізації діяльності відповідно до вимог ЄС через співпрацю в рамках Євроінтеграційного комітету СМПУ;
  • формування та донесення до Уряду та громадян спільних позицій, думок та інформації щодо торгівлі молочною продукцією, у тому числі в контексті майбутньої інтеграції України до Європейського Союзу;
  • підтримка постійного діалогу між представниками молочної галузі України та Польщі;
  • участь експертів у розробці спільної "Дорожньої карти євроінтеграції українського молочного сектору", яка включатиме конкретні кроки, часові рамки та відповідальність за їх виконання, а також механізми моніторингу й оцінку прогресу.

Згідно з Меморандумом, сторони, зокрема, співпрацюватимуть для обміну досвідом у сфері євроінтеграції української та польської молочної промисловості, надаватимуть консультації та рекомендації щодо гармонізації законодавства України з законодавством ЄС в молочній галузі. Також сторони погодились на спільну підтримку ідеї галузевого підходу до продовження паритетної торгівлі на національному та європейському рівнях.

Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі й інвестицій, а також обміну знаннями та технологіями. Спільні дії можуть також посилити конкурентоспроможність молочних галузей обох країн на міжнародному ринку.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування