07.11.2023 09:26

Відсьогодні змінюються правила контролю вантажів на митниці

версія для друку
07.11.2023 09:26

Про це повідомляє Держмитслужба за підсумками засідання Громадської ради при Державній митній службі України за участі в. о. голови відомства Сергія Звягінцева та представників профільних підрозділів.

"У зв’язку зі змінами у митному законодавстві, що набирають чинності 7 листопада 2023 року, головним питанням на порядку денному став рівень готовності митних органів і бізнесу до роботи в нових умовах. Представники Держмитслужби надали детальні роз’яснення щодо пред’явлення товарів митному органу", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найпоширеніше питання від бізнесу стосується огляду вантажних транспортних засобів. Держмитслужба інформує, що не буде застосовувати огляд 100% транспортних засобів. Натомість залишається ризикоорієнтований підхід. При цьому кількість і моторика спрацювання профілів ризиків не збільшиться, відтак і кількість оглядів не зросте.

Також членів Громадської ради поінформували, що митниці отримали необхідну кількість пломб, змінили графіки роботи терміналів, щоб мати змогу вчасно оформлювати товари, та вжили низку інших заходів.

Звертаємо увагу, що для оперативного вирішення можливих проблемних питань у звʼязку набрання чинності 7 листопада 2023 року змін у митному оформленні товарів, Держмитслужбою визначено відповідальних осіб від кожної митниці за посиланням.

Як повідомлялось, із 7 листопада 2023 року втратять чинність норми, що передбачають можливість митного оформлення товарів без їх пред'явлення митниці.

ІЦ УАК за матеріалами ДМСУ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування