Повну відповідальність за брак зерна на міжнародному ринку та пов’язані з цим загрози для глобальної продовольчої безпеки несе росія, що розв’язала неспровоковану війну проти України
Як повідомляє Укрінформ, про це в неділю у Tвіттері написав Високий представник ЄС Жозеп Боррель.
«Агресивна війна не може бути дозволена. Санкції ЄС спрямовані проти спроможності росії продовжувати цю війну. Вони не спрямовані проти пшениці. Сільськогосподарські товари та їх транспортування повністю виключені з санкцій. Блокада росією українських портів не дозволяє відправити на експорт мільйони тонн зерна, такого як кукурудза та пшениця, які зараз заблоковані в Україні, що є одним із головних світових їх виробників», - йдеться у повідомленні.
Боррель наголосив, що саме росія несе пряму відповідальність за будь-яку нестачу в міжнародній торгівлі зерном. При цьому росія, замість того, щоб припинити свою агресію, активно намагається перекласти відповідальність за продовольчу кризу на міжнародні санкції, що є дезінформацією.«ЄС продовжуватиме демонструвати повну солідарність із країнами по всьому світу в пошуку відповіді на наслідки цієї війни. Президент путін має зупинити свою війну проти України. Територіальна цілісність України має бути відновлена. Це відповідає інтересам усього міжнародної спільноти. Ми стоїмо поряд з Україною», - підкреслив Жозеп Боррель.
24 лютого поточного року росія розпочала повномасштабну війну проти України. В результаті агресії та запровадженої росією морської блокади в портах України заблоковані понад 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт. Це спричинило загрози глобального голоду, оскільки майже половина всього обсягу поставок в рамках Всесвітньої програми продовольства ООН припадають саме на українське зерно.
У відповідь на кризу ЄС створив так звані коридори солідарності на кордонах між Україною і ЄС для усунення адміністративних бар’єрів та вивезення українського зерна на територію ЄС, і далі – через порти Польщі та Румунії – на світовий ринок. Водночас представники ЄС заявили про підтримку зусиль ООН із забезпечення гуманітарних коридорів для транспортування українського зерна кораблями через Чорне море.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ