25 листопада відбулося чергове засідання Громадської ради при ДПС України, в якому взяв участь генеральний директор УАК – Павло Коваль.
Порядок денний складався з таких пунктів:
1. Інформація щодо основних напрямів роботи Державної податкової служби України за 2021 рік
2. Інформація щодо діяльності Громадської ради при ДПС за 2021 рік
3. Практичні питання комплексних податкових перевірок (коригування з бази оподаткування податком на прибуток – фінансовий результат бухгалтерського обліку, діяльність, не пов’язана з господарською, амортизація, концепція ділової мети, тощо)
4. Проблемні питання у сфері адміністрування ПДВ: питання реєстрації та зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, питання виконання рішень суду щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування
5. Питання щодо неможливості великим платникам податку, які виключені з наступного року з Реєстру ВПП, в строк до 15 листопада поточного року подати заяви за формою № 1-ОПП до контролюючого органу за місцезнаходженням в електронному вигляді
6. Інформація щодо аналізу та пропозицій до проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо адміністрування акцизного податку», який розроблений Міністерством фінансів України та інше.
Засідання почалося із повідомлення виконуючого обов'язки Голови про його звільнення. Далі голова ГР коротко відзвітував про роботу протягом 2021 року.
Окремо в порядку денному було ряд критичних і важливих для бізнесу питань. Павло Васильович зокрема, наголосив на проблемі адміністрування ПДВ. Його колеги по ГР також гостро висловлювали позицію своїх членів- представників бізнесу про блокування накладних, таблиць реєстрів, невиконання рішень судів України щодо реєстрації накладних. Були наведені деякі приклади.
На основі цього, членами Громадської ради було прийнято рішення організувати окрему зустріч із керівництвом ДПС і відповідних департаментів.
Представник служби, що відповідає за ці функції погодилася із наявною проблемою, і наголошувала на великому обсязі звернень Виконавчої служби по судових рішеннях та на брак людських ресурсів і часу. «Це все рішення які ви програли в суді. Навіщо настворювали таку кількість програшних випадків? Це означає - система не працює!» - відповів на це Павло Коваль.
Нагадаємо, на першому засіданні Громадської ради було прийняття рішення щодо створення попередньо п’яти комітетів з питань оподаткування загальнодержавними прямими податками, загальнодержавними непрямими податками, місцевими податками, мікропідприємництва та експертно-апеляційний.
Тоді активно обговорювались питання співпраці, удосконалення адміністрування податків і, зокрема, імплементація законодавчих норм, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».
Протягом 2020-2021 років члени Громадської ради опрацьовували проекти нормативно-правових актів, які розміщувалися для обговорення з громадськістю на офіційному веб-порталі ДПС, брали участь у їх доопрацюванні разом з фахівцями ДПС в робочому порядку.
Громадською радою при ДПС за той час було надано зауваження та пропозиції до проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» та пропозицію щодо формулювання рекомендації в Квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК.
Також, Громадська рада взяла участь в громадському обговоренні проекту Антикорупційної програми Державної податкової служби України на 2020 – 2022 роки.
Заступник голови Громадської ради при ДПС Т. Потопальська була делегована до складу Експертної ради з питань підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Міністерстві фінансів України та брала участь в засіданнях цього консультаційно-дорадчого органу в робочому режимі.
Члени Громадської ради беруть активну участь у заходах, що організовуються та проводяться Міністерством фінансів України, Верховною Радою України, а також входять до складу громадських, експертних рад та робочих груп, утворених зокрема при Міністерстві фінансів України.
ІЦ УАК