16.04.2018 16:00

Весна-2018 зіграє на руку виробникам соняшнику Чорноморського регіону

версія для друку
16.04.2018 16:00

Як зазначає аналітик олійного ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва, Чорноморський регіон є основним з виробництва соняшника в світовому масштабі.

На даний час на частку країн Причорномор'я в глобальному виробництві цієї культури припадає близько 61%. Для порівняння в 2001 році частка становила всього 28%.   Сумарно виробництво соняшнику за цей період зросло з 6 млн тонн до 28 млн тонн.

Рекордним став 2016 рік, коли сприятливі погодні умови дозволили зібрати максимальний обсяг насіння - 30 млн тонн. Якщо подивитися регіон в розрізі країн, то основні позиції впевнено займають Україна та Росія, забезпечуючи понад 80% регіонального збору насіння.  

Через зростання виробництва соняшнику в Чорноморських країнах збільшувався і його експорт. За період з 2001 по 2017 рік відвантаження олійного насіння на зовнішні ринки збільшилися майже в 6 разів. Основним експортером сировини в даний час є Румунія, де на експорт відправляється близько 80% всього врожаю соняшнику.  

Перспективи 2018/19 сезону для всього Чорноморського регіону виглядають досить оптимістично. Основним фактором в новому маркетинговому році стає недосів ярих зернових культур, викликаний тривалою весною і більш пізнім початком посівних робіт, що характерно для всіх країн Причорномор'я.   Аналітик «УкрАгроКонсалт» очікує на зростання посівних площ під соняшником у всьому Чорноморському регіоні та збільшення виробництва олійного насіння.

 

 ІЦ УАК за матеріалами ukragroconsult    

   

Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування