18.06.2024 17:44

Верховна Рада підтримала законодавчі ініціативи щодо залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства

версія для друку
18.06.2024 17:44

Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект Закону України «Про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства» №8119.

Метою прийняття законопроекту є необхідність створення правових та організаційних засад залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства, у тому числі аквакультури та марикультури, а також ефективного та раціонального використання водних біоресурсів у відповідних рибогосподарських водних об’єктах, збільшення їх рибопродуктивності та покращення екологічного стану.

Все це стимулюватиме виробництво продукції з високою доданою вартістю, створення нових робочих місць, розвиток селекції, збільшення надходжень до державного бюджету та розвиток економічного потенціалу і зростання конкурентоспроможності виробництва водних біоресурсів і продукції з них в Україні.

Проектом пропонується створити нові правові та організаційні засади залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства України для аквакультури та щодо рибогосподарської експлуатації водних об’єктів у спеціальних товарних рибних господарствах, що базуватимуться на аукціонах. Це гарантуватиме стале та невиснажливе використання водних біоресурсів, принципи збереження навколишнього природного середовища, підвищення продуктивності водних об’єктів, забезпечення прозорості, рівності, відсутності дискримінації, а також конкурентності.

 

Парламент підтримав у першому читанні законопроект щодо забезпечення простежуваності водних біоресурсів і продукції з них

Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект Закону України «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів» № 9545.

Законопроектом визначено основні правові, економічні й організаційні засади забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів і продукції виробленої з них, починаючи з вилову риби та закінчуючи реалізацією кінцевому споживачу.

Водночас документ спрямований на усунення бар'єрів для вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Передбачається впровадження: електронної системи простежуваності водних біоресурсів і продукції з них; сертифікатів походження, вилову, реекспорту водних біоресурсів і свідоцтва про переробку простежуваних водних біоресурсів і продукції з них. Впровадження товарно-транспортної накладної для простежуваних водних біоресурсів і продукції з них (ттн-риба); електронних журналів суб’єкта рибного господарства та аквакультури.

Законопроект важливий для виконання Україною окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС і відкриває нові можливості для експорту нашої рибопродукції. Водночас імплементація документа про простежуваність походження риби забезпечить споживачів якісною продукцією, а також виключить можливість легалізації незаконно добутої риби та загалом суттєво скоротить «тіньовий обіг» водних біоресурсів.

 

Читайте також: Об'єднання українських фермерів – істотна складова продовольчої безпеки.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування