08.02.2024 12:39

Великобританія продовжила безмитну торгівлю з Україною до 2029 року

версія для друку
08.02.2024 12:39

Великобританія підтримає український бізнес, продовживши безмитну торгівлю до 2029 року.

Про це повідомляється у прес-релізі Департаменту бізнесу та торгівлі Великої Британії під керівництвом Міністра торговельної політики Грега Хендса.

  • Велика Британія та Україна продовжують безмитну торгівлю для більшості товарів ще на 5 років.
  • Цей крок спрямований на допомогу українським підприємствам, які постраждали від війни, і є найвигіднішим безмитним договором з-поміж інших країн.
  • Міністр з питань торговельної політики Грег Хендс і Перша віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко підпишуть сьогодні продовження умов під час онлайн-церемонії.

Завдяки продовженню угоди, яка підтримає довгострокове економічне відновлення України після війни, торгівля між Великою Британією та Україною залишиться безмитною щонайменше до 2029 року за деякими винятками.

Це зобов’язання є частиною зусиль Великої Британії з підтримки України після повномасштабного та незаконного вторгнення росії, яке порушило ланцюжки постачання та транспортні маршрути, а також вплинуло на можливості України експортувати товари.

Велика Британія була першою країною, яка два роки тому скасувала мита на всі товари з України. Оголошене сьогодні продовження цієї угоди говорить про те, що Сполучене Королівство продовжить займати провідну роль, надаючи українським підприємствам та експортерам необхідну економічну підтримку та певність.

Під час онлайн-церемонії Міністр з питань торговельної політики Грег Хендс офіційно підпише угоду про продовження заходів лібералізації з Першою віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України Юлією Свириденко.

 

Міністр з питань торговельної політики Грег Хендс сказав: "Ця угода надасть необхідну довгострокову підтримку економіці України, її бізнесу та громадянам, що є надзвичайно важливим для відновлення після незаконного російського вторгнення.

Велика Британія і далі робитиме все можливе, щоб підтримувати боротьбу України проти вторгнення стільки, скільки потрібно".

 

Вільям Бейн, голова відділу торговельної політики Британської торгово-промислової палати, зазначив: Продовження термінів безмитної торгівлі на наступні п’ять років для відповідних товарів є бажаною подією. Це відіграє важливу роль у допомозі українській економіці та полегшенні її доступу до ланцюга постачання в час, коли вона перебуває під величезним тиском.

Поряд з Угодою про цифрову торгівлю, яка спрямована на посилення електронної комерції між нашими країнами, це продовження розширить можливості для українського бізнесу в ключових секторах, таких як олія, зерно й інші сільськогосподарські продукти".

 

У травні 2022 року Велика Британія скасувала всі мита до березня 2024 року згідно з Угодою про вільну торгівлю між Великою Британією та Україною. Це стало прецедентом, якому слідували подібні ініціативи з боку ЄС та інших партнерів.

Підписана сьогодні угода передбачає продовження безмитної торгівлі на п’ять років на всі товари, за винятком яєць і птиці, для яких нульові мита діятимуть два роки.

Україна також погодилася на такі ж заходи у відповідь: британські підприємства також можуть отримати вигоду від безмитного експорту в Україну.
Лібералізація тарифів є важливою частиною загальної підтримки України з боку уряду Великої Британії поряд з військовою, гуманітарною та економічною допомогою.

Конференція з відновлення України, що відбулася в Лондоні минулого року, посилила міжнародну підтримку України та зібрала понад 60 млрд доларів на відновлення та відбудову України.

Для довідки:

  • Уряд Великої Британії вперше запропонував безмитну торгівлю в травні 2022 року в односторонньому порядку, не очікуючи та не просячи український уряд про такі ж заходи. Проте Україна також наполягла на скасуванні мит на британські товари, що ввозяться в Україну.
  • Угода про безмитну торгівлю, підписана в травні 2022 року, мала закінчитися 31 березня 2024 року. Продовження лібералізації на п’ять років стосується всіх товарів, крім птиці та яєць, які будуть ввозитися без мит два роки.
  • Раніше Прем’єр-міністр зобов’язався надати 2,5 млрд фунтів військової допомоги Україні у 2024/25 роках, що на 200 млн більше, ніж за попередні два роки. Допомога включатиме найбільше з-поміж інших держав постачання безпілотників. З часу повномасштабного вторгнення Велика Британія надала Україні понад 10 млрд фунтів військової, гуманітарної та економічної підтримки.

 

Україна та Велика Британія продовжать скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі ще на 5 років, - Юлія Свириденко

8 лютого 2024 року Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр з питань торговельної політики Департаменту з питань бізнесу та торгівлі Сполученого Королівства та Міністр у справах Лондона Грегорі Уільям Хендс підписали Угоду №3 у формі обміну листами, якою вносяться зміни до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії в частині зобов’язань стосовно лібералізації торгівлі між Сторонами.

«Важливою віхою у торгових відносинах між нашими країнами стало укладення у 2022 році Угоди про повну лібералізацію торгівлі. Внаслідок реалізації цієї Угоди двостороння торгівля товарами між Україною та Великою Британією перевищила $1,4 млрд, що на 20% більше, ніж у 2022 році. Сьогодні ми уклали нову Угоду, яка продовжить повну лібералізацію торгівлі ще на 5 років і значно активізує наше торговельне партнерство. Це зміцнить експортний потенціал України, сприятиме розвитку бізнесу та національної економіки», - зазначила Юлія Свириденко.

Угодою передбачається скасування всіх ввізних мит, а також тарифних квот у двосторонній торгівлі. Угода діятиме протягом 5 річного періоду до 31 березня 2029 року (за виключенням яєць і продуктів з м’яса птиці, лібералізація торгівлі з якими буде продовжена на 2 роки – до 1 квітня 2026 року) та може бути пролонгована за домовленістю між Сторонами на новий термін.

Крім того, Угода № 3 містить статті щодо захисного механізму, якими забезпечується узгодженість нових положень з Угодою №1, статтю щодо можливості продовження Сторонами терміну дії Угоди №3, а також статті щодо набрання чинності та тривалості її дії.

Продовження лібералізації торгівлі товарами сприятиме пожвавленню торгівлі між Україною та Великою Британією та нарощуванню вітчизняними виробниками експорту власної продукції, що традиційно постачалася на британський ринок. Зокрема, йдеться про борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, цукор тощо. Україна також матиме можливість більш гнучкого планування експортної логістики й у перспективі збільшити експорт товарів з високою доданою вартістю.

Угода набуде чинності після виконання всіх внутрішньодержавних процедур.

 

ІЦ УАК за матеріалами Уряду Великої Британії та Мінекономіки України

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування